Джерело зображення: Pixabay

Фінансовий регулятор Бельгії опублікував нові закони про криптовалютну рекламу, які вимагають від фірм, що займаються віртуальними валютами, включати різке попередження про потенційні ризики у своїй рекламі.

Нова вимога є частиною репресій Управління фінансових послуг і ринків Бельгії (FSMA), якому надано нові повноваження щодо контролю за рекламою цифрових валют.

«Ще немає законодавчої бази, яка б регулювала ці продукти, і вони не мають базових активів у «реальному» світі», — агентство. сказав у публікації на своєму веб-сайті. «Вони часто піддаються різким коливанням цін і вразливі до шахрайства та ризиків, пов’язаних з ІТ».

Загалом новий регламент має три аспекти. По-перше, це вимагатиме, щоб криптовалютні оголошення були точними та використовували зрозумілу мову, без заяв про майбутні повернення вартості.

По-друге, на всій рекламі має бути обов’язкове попередження, попередження: «Віртуальні валюти, реальні ризики. Єдина гарантія в криптовалюті – це ризик». Крім того, «більш широке попередження повинно підсумовувати різні ризики більш детально».

Нарешті, кампанії з цільовою аудиторією 25 000 або більше (масові кампанії) для просування продукту, пов’язаного з крипто, повинні бути подані до FSMA принаймні за 10 днів, що дозволить регулятору втрутитися, якщо це необхідно.

«Завдяки новому регламенту FSMA зможе перевіряти, чи реклама віртуальних валют є точною та не вводить в оману, а також чи містить реклама обов’язкові попередження про ризик», — сказав у заяві Жан-Поль Серве, голова FSMA.

Бельгія є останньою європейською країною, яка запровадила нові правила реклами криптовалют. Інші країни, як Об’єднане Королівство і Канада також наклали обмеження на криптовалютну рекламу.

Опитування FSMA показує, що 80% криптоінвесторів складають чоловіки

Готуючись до своєї нової ролі, FSMA замовила опитування 1000 бельгійських інвесторів, які вклали гроші в інвестиційні продукти, крім ощадних, депозитних і пенсійних рахунків.

Більше третини (34%) опитаних інвесторів у віковій групі від 16 до 29 років сказали, що вони інвестували в цифрові валюти, при цьому частка впала до 11% у віковій групі 50–59 років. Чоловіки становили 80% покупців.

З точки зору географії, інвестори були зосереджені у Фландрії (63%), лише 22% проживали у Валлонії та 15% у Брюсселі.

Опитування показало, що криптоінвестиції, як правило, були меншими, ніж традиційні, лише 15% інвесторів тримали криптовалюти на суму понад 10 000 євро, а 31% — на суму менше 500 євро.

Крім того, криптоінвестори більше залежали від порад друзів, родини, додатків і «робо-порад», ніж традиційні інвестори.