Незважаючи на нещодавній відкат криптовалюта ринки від багатомісячних максимумів, досягнутих на початку цього місяця, ринки опціонів припускають, що трейдери все ще мають відносно низькі очікування волатильності. Індекси волатильності Deribit Bitcoin та Ethereum залишаються близькими до рекордно низьких значень, згідно з даними, наданими The Block за рік тому.

Нещодавній відкат цін на криптовалюту спостерігався Bitcoin падіння до середини 21 000 доларів США з попередніх річних максимумів вище 24 000 доларів США, а падіння Ethereum нижче 1 500 доларів США з попередніх річних максимумів вище 1 700 доларів США було викликано поєднанням 1) занепокоєння щодо більш обмежувальних прогнозів процентної ставки в США після нещодавніх яструбині комунікації ФРС і сильніше, ніж очікувалося, дані США та 2) занепокоєння щодо a Регуляторні репресії США на великих Криптокомпанії, що базуються в США.

Дерибіт Bitcoin У понеділок індекс волатильності склав 48, що ненабагато вище рекордно низького рівня, який він опублікував минулого місяця в 42 і значно нижче максимуму середини січня в 73. Тим часом індекс волатильності Ethereum Deribit востаннє становив 62, трохи вище свого рекордно низького рівня на початку січня. 58 і різко знизився з останніх максимумів середини січня вище 80. Deribit є домінуючою біржею деривативів криптовалюти, на яку припадає близько 95% відкритого інтересу на всіх ринках деривативів Bitcoin та Ethereum.

Короткострокові очікування щодо волатильності також знижені

Незважаючи на надходження цього тижня даних щодо індексу споживчих цін і роздрібних продажів у США, які можуть одночасно інформувати про очікування щодо посилення прогнозу ФРС і перспективи потенційної рецесії в США пізніше цього року, 7-денна припущена волатильність біткойна згідно з At-The-Money (ATM) ринки опціонів впали до 39,68% у понеділок, що є найнижчим показником за більш ніж місяць.

Це незважаючи на попередження макростратегів про те, що майбутні дані цього тижня можуть по-справжньому похитнути ситуацію з криптовалютою, оскільки сюрприз зростання інфляції рекламується як потенційний каталізатор для повернення біткойна до 20 000 доларів.

Інвестори недооцінюють ризики волатильності цін?

Оскільки індекси волатильності Deribit та Ethereum Volatility, а також 7-денна передбачувана волатильність банкоматів Bitcoin знаходяться на низьких рівнях, інтерпретація полягає в тому, що інвестори не планують великих кроків у коротко- чи середньостроковій перспективі. Але таке м’яке ставлення до ризиків волатильності цін на криптовалюту може бути недоречним, оскільки багато стратегів попереджають, що мінливі ведмежі умови ринку 2022 року можуть повернутися.

Дійсно, старший макростратег Bloomberg Майк МакГлоун у понеділок випустив нагадування криптотрейдерам: «Не боріться з ФРС». Жорсткість монетарної політики з боку Федеральної резервної системи США «була домінуючим зустрічним вітром для (крипто)ринків у 2022 році і залишається таким у І кварталі (2023)», – продовжив МакГлоун. Відповідно до останнього коментаря політиків банку, ФРС агресивно підвищила процентні ставки з близького до нуля рівня до 4,0% у 2022 році і, схоже, має намір підняти їх вище 5,0% у першій половині 2023 року.

Коментуючи ринок біткойнів, «більш тактично орієнтовані, швидше за все, зосередяться на чуйних продажах, і може пройти деякий час, перш ніж типи купівлі та утримання візьмуть верх». Коментарі МакГлоуна збігаються з поширеним на даний момент настроєм багатьох аналітиків – ринки криптовалюти (і фондових ринків США), здається, ігнорують макроризики. Багато аналітиків йдуть далі, ніж МакГлоун, і прямо прогнозують, що відкат криптовалюти, який почався на початку цього місяця, має тривати ще.