© Jollyphoto |

Інтермодальні перевезення в США увійшли до 2023 року на гальмах: минулого року цей сектор зазнав падіння, а в перші тижні нового року ситуація погіршилася, січень був найгіршим з 2013 року.

Похмурий минулий місяць слідував за скороченням як у четвертому кварталі, так і протягом усього року. Інтермодальна асоціація Північної Америки (IANA) повідомила про падіння на 16,2% у 4 кварталі.

Міжнародні контейнерні перевезення фактично зросли на 0,9%, але внутрішні трейлери в США впали на 29,7%, а кількість внутрішніх контейнерів впала на 4,2%.

Таким чином, кількість за рік склала 17 716 445 одиниць, що на 3,9% менше, ніж у 2021 році. Внутрішні контейнери фактично зросли на 1,6% порівняно з аналогічним періодом минулого року, але трейлери впали на 23,8%, а міжнародні контейнерні перевезення впали на 6%.

І довгострокова картина похмура. Обсяги інтермодального транспорту в США скоротилися за три з останніх чотирьох років; минулого року вони знижувалися на шість місяців поспіль між липнем і груднем.

Як причини IANA назвала низку проблем – від перевантаженості терміналів і заповнених складів до привиду страйку на залізниці та переговорів щодо трудових контрактів у порту на західному узбережжі. Він прогнозував зростання на 2,9% за рік, але завантаження зменшувалися в кожному кварталі.

Зниження йшло пліч-о-пліч із ерозією ставок, частково в результаті агресивного зниження ставок залізничними перевізниками у відповідь на зростання конкуренції з боку вантажних перевезень.

З новим роком справи не покращилися. Статистика Асоціації американських залізниць (AAR) показує, що кількість інтермодальних контейнерів і причепів за останній місяць знизилася на 3,2% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Це було на відміну від залізничних вагонів, які зросли на 2,2%, продемонструвавши приріст у 12 із 20 груп товарів.

«Це був найгірший січень для інтермодального транспорту з 2013 року, коли великі роздрібні торговці скоротили запаси, а споживчі витрати – особливо на товари – скоротилися», – прокоментував старший віце-президент AAR Джон Грей.

Згідно з даними AAT, січень завершився падінням інтермодальних перевезень за останній тиждень на 7,4%. В іншому місці канадські залізничні перевізники повідомили про падіння інтермодального бізнесу на 3,5%, тоді як їх мексиканські колеги зареєстрували зростання на 1,8%.

Наступного тижня обсяги інтермодального сполучення в США впали на 3%, тоді як канадські залізниці зросли на 6,2%, а бізнес мексиканських перевізників залишився без змін (зниження на 0,1%).

IANA не очікує покращення найближчим часом. Вказуючи на уповільнення споживання товарів, уповільнення зростання кількості робочих місць і рівень особистих заощаджень, близький до рекордно низького рівня, організація назвала ймовірність найближчого зростання «віддаленою».

Позитивним моментом є те, що IANA зазначила, що нові замовлення свідчать про відкладений попит, що віщує деяке полегшення для виробничого сектора, який ослаб у четвертому кварталі.

На вебінарі минулого місяця консалтингова компанія Transportation Intelligence передбачила непростий рік для операторів інтермодальних залізничних перевезень, які зіткнулися зі слабким попитом і конкуренцією з боку вантажівок. Крім того, TI вказав на зміщення імпорту США з Азії з шлюзів західного узбережжя до атлантичного узбережжя та Мексиканської затоки, що зменшує інтермодальний пробіг.

За словами віце-президента Transportation Intelligence з залізничних та інтермодальних перевезень Тодда Транаускі, цього року всі інтермодальні сегменти зазнають труднощів. Він вважав, що здатність сектора конкурувати з вантажними перевезеннями неухильно знижувалася в другій половині минулого року, і він очікував, що цей розрив залишиться в першій половині цього року, а зростання інтермодальних перевезень не відбудеться до четвертого кварталу.

З іншого боку, IANA заявила, що плавність інтермодальної мережі покращилася в другій половині 2022 року, але додала, що цьому сприяло зменшення обсягів трафіку. Нарікання вантажовідправників на продуктивність залізниці є чітким сигналом того, що перевізникам ще потрібно зробити певний шлях, щоб досягти надійності, і, оскільки далекобійники змагаються за цей бізнес, вантажовідправники цілком можуть бути під впливом їхніх конкурентних цін.

Зі свого боку, Hub Group, JB Hunt і Schneider National, які займаються міжмодальним перевезенням, безумовно, були агресивними у ціноутворенні, що спостерігачі розцінюють як посилення конкуренції між ними за більшу частину інтермодального бізнесу.

Вантажовідправники повинні мати можливість розраховувати на привабливі ціни, тоді як невеликі обсяги мають сприяти подальшому покращенню плинності мережі.