Джерело: Pixabay

Мешканці канадського міста Калгарі стали жертвами 340 шахрайств, пов’язаних із криптовалютами, лише за цей рік вони втратили понад 22,5 мільйона доларів США.

Міська поліцейська служба Калгарі у понеділок повідомила, що жителі міста втратили понад 22,5 мільйона доларів США. криптовалюта шахрайства, порівняно з приблизно 14 мільйонами доларів минулого року.

У 2022 році місто повідомило про 321 шахрайство, пов’язане з цифровими активами, а цього року кількість випадків зросла до 340, реліз сказав. Існує ще більше випадків криптошахрайства, про які не повідомляється, незважаючи на ці приголомшливі втрати, додає він.

«Протягом третього тижня Місяця поінформованості про кібербезпеку ми інформуємо громадян про ознаки цих шахрайств».

Поліція заявила, що хоча криптовалюта в основному «легітимна», шахраї знаходять простий спосіб зв’язати її з різними шахрайствами, оскільки це «дерегульований ринок».

«Громадянам важливо знати, що хоча криптовалюту можна використовувати законно, шахраї часто заманюють жертв обіцянками швидкого заробітку», — зазначив старший сержант Грем Смайлі з підрозділу кіберкриміналістики поліції Калгарі.

Найпоширеніші шахрайства

У звіті міста Калгарі наголошується, що поширені шахрайства включають такі, які обіцяють високі прибутки, переконують жертв продовжувати надсилати більше коштів, романтичні шахрайства та шахраї, які видають себе за представників уряду чи фінансових установ. Останнім часом ці звіти досягли високих рекордів.

«Під час Місяця кібербезпеки наша мета – допомогти громадянам виявити ознаки потенційного шахрайства», – додали співробітники підрозділу поліції.

Крім того, Смайлі зазначив, що в місті є окрема «група розслідування блокчейну», яка займається розслідуванням таких видів шахрайства».

Поліція попереджає громадян

Поліцейська служба Калгарі попередила громадян, щоб вони були в курсі найпоширеніших шахрайств, пов’язаних із криптовалютами. «Тільки шахраї вимагатимуть повної передоплати», — попередила поліція, додавши, що законні підприємства та державні організації не вимагають передоплати, «особливо в криптовалюті».

Вони також закликали громадян бути обережними з фальшивими обіцянками та гарантіями шахраїв щодо отримання великих прибутків за короткий проміжок часу.

«Якщо ви отримуєте небажане повідомлення від когось у додатку чи на сайті знайомств, і вони хочуть показати вам, як інвестувати в криптовалюту, або просять надіслати їм криптовалюту, це, швидше за все, шахрайство», — йдеться в попередженні.