Промисловість підтримала нову Систему контролю імпорту ЄС 2 (ICS2) після запуску її другої фази минулого тижня, але занепокоєння зберігається щодо її впровадження.

Менеджер британської митниці Flexport Джеймі Хуліхан сказав, що ICS2 означає, що більше уваги буде приділено забезпеченню «кращої якості даних перед відправленням», і зазначив, що це буде «чудово для митних органів».

– сказав містер Хуліхан Loadstar: «ICS2 дає митним органам, куди надходять товари, можливість проводити кращу оцінку ризиків і перевірки на основі нових вимог до набору даних».

Впровадження ICS2 відбувається поетапно – перша фаза з’явилася в мережі у 2021 році, вимагаючи від усіх авіаперевізників, кур’єрів, експедиторів і поштових операторів, які перевозять товари повітряним транспортом до або через ЄС, заповнювати дані «в’їзної підсумкової декларації» до прибуття на кордон ЄС. .

Етап 2 запровадив більше вимог до даних і процесів для тих, хто переміщує товари з третіх країн, але існують положення для операторів, які хочуть тимчасово відстрочити відповідність.

«З цими змінами стає очевидним, що митниця шукає кращі зведені дані про вхід, які мають бути точними далі в ланцюжку постачання, особливо на рівні гармонізованої системи та опису товарів», — пояснив пан Хуліхан і додав: «Хоча з З точки зору імпортера, це створює певні труднощі та новий спосіб роботи».

Переважно позитивна оцінка паном Хуліханом системи відображає оцінку інших галузевих джерел. Генеральний секретар Європейської ради вантажовідправників Годфрід Сміт описав це як «більш узгоджений аналіз ризиків».

Але, незважаючи на те, що це «в принципі добре для бізнесу», він висловив занепокоєння щодо того, як це реалізується.

«Реалізація не йде гладко, країни-члени залучені до багатьох інших процесів автоматизації, таких як введення в систему автоматичного експорту даних декларанта (EIDR), і це робить це справжньою проблемою», — сказав він. Loadstar.

Крім того, він зазначив, що одна з головних переваг ICS2, можливість заповнити декларацію тими, хто найкраще підходить для цього, оцінюється не всіма учасниками. Він додав: «Ми вже бачимо, що це так зване багаторазове заповнення вітається не всіма авіакомпаніями. Вантажовідправники та експедитори завжди просили про це, оскільки це, можливо, покращило б якість декларацій».

Хоча чинні правила стосуються виключно повітряного руху, системи ICS для всіх видів транспорту будуть замінені на ICS2 до кінця наступного року.

Для тих, хто бажає подовжити термін, оскільки вони адаптують свої системи до нових вимог, заявки повинні бути подані через державу-член, у якій зареєстровано номер EORI економічного оператора.

Ця стратегія переходу, однак, обмежена за часом, із затримкою, що допускається лише до 2 жовтня, після якої вантажі без необхідних даних не будуть проходити митні органи.