Bitcoin. Джерело: Adobe

Відповідно до останнього щотижневого звіту про потоки фондів цифрових активів, минулого тижня відбувся найвищий тижневий відтік інвестиційних продуктів у цифрові активи. CoinShares. 255 мільйонів доларів чистого відтоку склали 1,0% від загальної суми активів під управлінням (AuM), які втекли з космосу.

Виражений у відсотках від AuM, відтік минулого тижня став другим за величиною відпливом капіталу з криптовалют після того, як AuM впав на 1,9% за один тиждень у травні 2019 року. Тоді, однак, тоді це становило лише 52 мільйони доларів відтоку від інвестицій у цифрові активи. продуктів.

Bitcoin переважали відтоки, причому 243,5 мільйона доларів залишали довгострокові інвестиційні продукти в біткоіни, тоді як 1,2 мільйона доларів залишали короткі продукти. Ethereum щотижневий відтік склав 11 мільйонів доларів. Чисті потоки альткойнів були близькі до нейтральних – Litecoin і Tron втратили $0,3 мільйона капіталу, тоді як Solana, XRP і Polygon отримали $0,4, $0,3 і $0,1 мільйона відповідно. Інші альткоїни втратили ще 1,5 мільйона доларів.

Минулого тижня відтік із криптопродуктів перекреслив чистий приплив за рік. Чисті потоки зараз становлять -82 мільйони доларів США з початку січня.

Інвестори відмовилися від криптовалюти через банківські проблеми

Минулого тижня інвестори, ймовірно, відмовилися від своїх інвестицій у цифрові активи такими темпами через занепокоєння з приводу низки гучних банкрутств американських банків, пов’язаних із криптовалютою, включно з Сільвергейт і SVB Financial. Банкротство цих банків викликало побоювання серед інвесторів щодо ослаблення розрахунків між фіатною і криптовалютою, а також щодо застави Стейблкойн USDC від Circleякі мали деякі резерви, припарковані в цих закладах.

Bitcoin в один момент минулої п’ятниці впав повністю, щоб перевірити його 200-денне ковзне середнє та реалізовану ціну у верхніх 19 000 доларів США. Інвестори також, ймовірно, були стурбовані триваючим агресивним повідомленням ФРС про необхідність подальшого підвищення процентних ставок, як було сформульовано у промові голови ФРС Джерома Пауелл на початку тижня.

І пропустив ралі розриву обличчя

Однак інвестори, які відмовилися від своїх криптохолдингів, упустили приголомшливе зростання протягом останніх двох днів. Bitcoin останній раз торгувався на рівні 24 000 доларів США, що на приголомшливі 24% більше ніж мінімуми минулої п’ятниці.

Зростання відбувається, коли 1) влада США прийшла, щоб врятувати вкладників Silvergate і SVB від будь-яких втрат і запровадила нову програму ліквідності на суму 25 мільярдів доларів, щоб допомогти запобігти подальшому витоку банків, і 2) ринки агресивно відмовляються від посилення ставок ФРС. Федеральна резервна система не може продовжувати згортати банківську систему США, яка знаходиться на межі колапсу, йдеться в думці, особливо враховуючи, що її агресивна кампанія була головною причиною вразливості.

За даними Fed Watch Tool CME, лише зараз ринки призначають 65% ймовірність того, що ФРС підвищить процентні ставки ще на 25 базисних пунктів пізніше цього місяця. Тиждень тому ринки призначали приблизно 30% ймовірність підвищення ставки на 50 базисних пунктів у кінці цього місяця та принаймні 25 базисних пунктів з абсолютною впевненістю.

Тоді грошові ринки призначають лише незначну ймовірність підвищення ставки на 25 базисних пунктів на секунду (щоб підняти ставки до 5,0-5,25%) у травні, у 32%. Наприкінці 2023 року грошові ринки оцінюються відповідно до процентних ставок у США, щоб вони знову впали приблизно до 4,0% або трохи нижче. Цього разу минулого тижня ця ціна була більшою мірою відхилена в бік ставок, що завершилися роком у середині 5,0%.

Значне перевищення очікувань ФРС щодо посилення ставок призвело до обвалу прибутковості американських облігацій, причому 2-річна знову повернулася до приблизно 4,0%, тоді як лише кілька днів тому вона становила близько 5,0%. Зрозуміло, що долар США відчуває тиск. Масове пом’якшення фінансових умов владою США для запобігання фінансовій кризі є дуже оптимістичним криптояк видно з цінової дії за останні два дні.