Джерело зображення: Pixabay

Криптокомпанії витратили рекордні 21,55 мільйона доларів у 2022 році на лобіювання у Вашингтоні, серед яких найбільша криптовалютна біржа Coinbase очолює список.

Минулорічні витрати більш ніж удвічі перевищили витрати криптоіндустрії на лобіювання у 8,29 мільйона доларів на 2021 рік, згідно з аналіз розкриття інформації компанією OpenSecrets, яка зібрала інформацію від понад 50 гравців галузі.

Звіт показав, що Coinbase витратила найбільше на лобіювання, витративши близько 3,4 мільйона доларів у 2022 році. Blockchain Association, Crypto.com, Binance Holdings і Ripple йдуть наступними за своїми витратами на лобіювання, кожна з яких витратила близько 1,9 мільйона доларів, 1,2 мільйона доларів, 1,1 млн доларів і 1 млн доларів відповідно.

Варто зазначити, що внески на кампанію, фінансування виборів або політичні пожертви не враховуються як витрати на лобіювання, навіть якщо донори змушують їх налагоджувати відносини з політиками.

Рекордні витрати на лобіювання припали на рік, коли галузь побачила низку гучних провалів, які почалися з розпаду алгоритмічного стейблкоіна Terra і закінчилися крах криптобіржі FTX і зовсім недавно крах криптокредитної компанії Genesis.

Тим часом, хоча витрати криптоіндустрії на лобіювання зростають, суми, витрачені її окремими компаніями та торговими групами, значно нижчі від витрат на лобіювання великих технологічних компаній та компаній електронної комерції.

Наприклад, Amazon та його дочірні компанії виплатив $21,38 млн у 2022 році, згідно з аналізом OpenSecrets, дослідницької групи, яка відстежує гроші в політиці США. Так само Alphabet витратив понад 13 мільйонів доларів на лобіювання минулого року.

Сем Бенкмен-Фрід був мегадонором для політиків минулого року

Минулого року Сем Бенкман-Фрід, опальний засновник FTX, витратив майже 40 мільйонів доларів на комітети політичних дій і кампанії, основна частина яких пішла Демократичній партії та її кандидатам. Він був одним із найбільших донорів за успішну президентську кампанію Джо Байдена 2020 року.

Ще в грудні Ілон Маск стверджував що SBF міг пожертвувати демократам 1 мільярд доларів. Ці припущення виникли після того, як опальний крипто-бос виявив, що деякі з його політичних пожертвувань не розголошувалися публічно.

Нерозголошені пожертви є юридично можливими завдяки рішенню Верховного суду 2010 року у справі Citizens United, яке дозволяє донорам анонімно передавати гроші політикам.

Однак нещодавно з’явилося нове керівництво FTX запитуваний політичні діячі та будь-які інші одержувачі пожертв, зроблених Семом Бенкманом-Фрідом та іншими керівниками FTX, мають повернути кошти до кінця місяця.

У повідомленні зазначається, що одержувачі пожертвувань повинні будуть повернути суму, яку вони отримали від керівників FTX, навіть якщо вони використали цю суму для здійснення платежу третій стороні, включаючи благодійну організацію.