ХММ

HMM розмістив замовлення на суму 1,1 мільярда доларів США на дев’ять контейнеровозів, що працюють на метанолі, місткістю 9000 ТЕУ, на південнокорейських верфях, а також угоду про заправку їх метанолом від Hyundai Corp.

Про це повідомив речник HMM Loadstar у грудні, що він збільшує потужність, пояснюючи: «HMM розглядає низку варіантів відповідно до своєї середньострокової та довгострокової стратегії, яка включає будівництво свого флоту з 820 000 ТЕУ до 1,2 млн ТЕУ до 2026 року».

Рух до використання метанолової енергії став сніжним комом після замовлення Maersk на 2021/22 р. на 18 суден місткістю 16 000-17 000 теу з верфі HJ Shipbuilding & Construction.

Разом з HMM цього місяця ще одна лінія, яка називається CMA CGM, розмістила замовлення на суму 2,05 мільярда доларів США на 12 суден, що працюють на метанолі ємністю 13 000 ТЕУ, у Hyundai Samho, яка побудує сім суден HMM. Інші два будуть побудовані HJ, і всі вони будуть здані в період з 2025 по 2027 рік.

HMM повідомила, що вони будуть працювати на маршрутах до Південної Америки, Індії та Північної Америки, зосереджуючись на зелених транспортних коридорах між Пусаном і ключовими портами США.

«Синій» метанол (CH3OH) можна отримати шляхом поєднання вуглекислого газу з воднем, отриманим з відновлюваних джерел, і має покращені теплові характеристики. Хоча викиди CO2 метанолу у воронці можна порівняти з викидами морського газойлю, вважається, що виробництво метанолу з використанням сировини циклічної економіки, такої як біомаса, буде одним із шляхів компенсації подальшого видобутку викопної нафти та газу.

Hyundai Corp постачатиме метанолове паливо для кораблів разом із кількома іншими компаніями, включаючи таїландську PTT Exploration and Production і European Energy, яка працює широко в Америці.

Різні підрозділи Hyundai працюють над комерціалізацією технологій уловлювання та утилізації вуглецю (CCU), що є одним із кроків у виробництві блакитного метанолу. Hyundai Engineering and Construction працює над проектом пристрою для уловлювання вуглецю, який би відводив 90% CO2 із входу вихлопних газів. Hyundai Oilbank, тим часом, прагне використовувати вловлений вуглець для виробництва будівельних матеріалів, таких як цемент.

«Ми продовжуватимемо докладати зусиль для підтримки ширшого переходу світової спільноти до вуглецевої нейтральності, одночасно зміцнюючи наш фундаментальний рівень майбутнього потенціалу в умовах дедалі жорсткішої конкуренції на світовому ринку», — сказав президент і генеральний директор HMM Кім Кюн Бе.