Джерело: Adobe / MaxFrost

Криптомільярдер Артур Хейс запропонував стейблкоїн, що підтримується біткойнами. Вартість стейблкойна потребуватиме допомоги з боку бірж, щоб підтримувати прив’язку до 1 долара.

У нещодавній публікації в блозі колишній генеральний директор BitMex запропонований Долар Сатоші Накамото, NakaDollar ($NUSD), який покладається на біржі деривативів, які перераховують ліквідні зворотні безстрокові свопи. Це дозволить створити синтетичний еквівалент у доларах США, не використовуючи долари США, які зберігаються у системі фіатного банку.

Запропонований стейблкойн базуватиметься на наборі коротких позицій BTC і зворотних безстрокових свопів USD, зберігаючи свою прив’язку 1:1 до USD за допомогою математичних транзакцій між новою децентралізованою автономною організацією (DAO), NakaDAO, авторизованими учасниками (AP) і деривативами. обміни.

«1 NUSD = 1 долар біткойна + коротка позиція 1 біткойн / долар США, зворотний безстроковий своп», — написав Хейс, зазначивши, що саме так буде розроблений запропонований стейблкоїн. Він сказав, що цей зв’язок дозволяє створювати еквівалент у доларах США, не обтяжуючи більше крипто-застави, ніж це створює у вигляді фіатної вартості, на відміну від MakerDAO.

Примітно, що NakaDollar не буде децентралізованим. Передбачається, що стейблкойн покладається на централізовані біржі криптовалютних деривативів, які є високоліквідними, а не на банки, які зберігають долари США для токенізації.

«Точками провалу рішення NakaDollar були б централізовані біржі криптовалютних деривативів. Я виключив децентралізовані біржі деривативів, тому що вони далеко не такі ліквідні, як їхні централізовані аналоги, а їхні оракули ціноутворення покладаються на канали централізованих спотових бірж».

NakaUSD DAO матиме застаріле юридичне існування, оскільки йому знадобиться обліковий запис на всіх біржах-учасниках, сказав Хейс. DAO також матиме власний маркер управління NAKA, який можна використовувати для залучення коштів і фінансування розробок. І NUSD, і NAKA будуть токенами ERC-20, які живуть у блокчейні Ethereum.

Криптомільярдер сказав, що галузь наразі має інструменти та організації, необхідні для підтримки стейблкоїна NakaUSD на 1 трильйон доларів або більше. «Якби це рішення було прийнято трейдерами та біржами, це призвело б до значного зростання відкритого інтересу до похідних біткойнів, що, у свою чергу, створило б глибоку ліквідність».

Пошук стейблкойнів, не пов’язаних із доларами США, набуває імпульсу

Пропозиція Хейса з’явилася на тлі нового заклику до стейблкоїнів, які не прив’язані до традиційних валют, таких як долар США чи євро.

Binance, наприклад, показала, що вона не тільки на доларових стейблкоїнах після того, як Департамент фінансових послуг Нью-Йорка (DFS) наказав Paxos, криптокомпанії, яка випускає стейблкоїни Binance Binance USD (BUSD), припинити карбування токенів BUSD.

Патрік Гіллманн, директор зі стратегії Binance, сказав наприкінці лютого кілька приватних і державних організацій виявили зацікавленість у співпраці з біржею щодо запуску ще одного стейблкоїна, який, можливо, не базується на доларах.

Стайблкойни є важливою частиною крипто-екосистеми, оскільки вони сприяють торгівлі та кредитуванню мільярдів доларів і є альтернативою високій волатильності популярних криптовалют.