Керівники Nexo Антоні Тренчев (ліворуч) і Калін Методієв. Джерело: скріншот відео, Youtube/Nexo

Криптокредитор Nexo уклав угоду на 22,5 мільйона доларів США з кількома штатами США після того, як Відділ цінних паперів Огайо став останнім державним регулятором, який приєднався.

Фірма, яку очолює болгарський підприємець Коста Канчев, заплатить 424 528,30 доларів за кожну юрисдикцію, яка приєдналася до мирової угоди, яка включає кілька штатів США, округ Колумбія, Пуерто-Ріко та Віргінські острови США.

Загалом компенсація становить 22,5 мільйона доларів США для криптокредитної та ощадної компанії.

В прес-реліз Уповноважений з цінних паперів штату Огайо Андреа Зайдт, опублікованому у вівторок, заявила, що всі фірми, які працюють з цифровими активами, повинні дотримуватися законів Огайо про цінні папери.

«У партнерстві з NASAA та іншими державними регуляторними органами з цінних паперів ми продовжуватимемо захищати інвестиції жителів Огайо та гарантувати, що компанії, які тут працюють, дотримуються наших законів про цінні папери», — сказав комісар Зайдт.

У прес-релізі додається, що Nexo погодилася припинити виплату відсотків за існуючими рахунками EIP до 1 квітня цього року. Єдиним винятком буде, якщо EIP «належним чином кваліфікований для продажу в Огайо».

45 мільйонів доларів у розрахунках

Новина про те, що Огайо та кілька інших штатів приєдналися до врегулювання, прийшла після Nexo в першому січні погодився на мирову угоду з SEC за 22,5 мільйона доларів і з Асоціацією адміністраторів цінних паперів Північної Америки (NASAA) ще за 22,5 мільйона доларів.

Іншими словами, загальний розрахунок за Nexo становить 45 мільйонів доларів.

Тоді Гурбір Гревал, директор відділу правозастосування SEC, зазначив, що цифрові активи «не звільняються від федеральних законів про цінні папери». Він звинуватив Nexo у тому, що вона не зареєструвала свій продукт Earn Interest Product (EIP) в агентстві, але також зазначив, що Nexo погодилася припинити пропозицію та продаж EIP у США.

«Якщо ви пропонуєте або продаєте продукти, які становлять цінні папери згідно з добре встановленими законами та правовими прецедентами, то незалежно від того, як ви називаєте ці продукти, ви підпадаєте під дію цих законів, і ми очікуємо відповідності», — сказав тоді Грюол.

Новиною про врегулювання з двома регуляторами також поділився Nexo, який назвав це «визначним рішенням».