© Роза

Обсяги імпорту в січні в десяти найбільших контейнерних портах США впали на 17,9% порівняно з рекордною пропускною спроможністю січня минулого року, причому найбільше падіння відбулося в портах західного узбережжя.

І з огляду на «значне зниження обсягів» також цього місяця, порти США готуються до важких перших шести місяців перед очікуваним відновленням у другій половині року.

Згідно з останнім аналізом обсягів контейнерів McCown, минулого місяця в портах західного узбережжя США було вивантажено на 23,5% менше контейнерів, ніж у попередньому році, на рівні 775 577 teu, причому порт Лонг-Біч продемонстрував найгірші показники, зафіксувавши падіння на 32,3% до 263 394 теу.

У звіті McCown також зафіксовано падіння на 12,6% імпортних контейнерів у східних портах США та узбережжі Мексиканської затоки в січні до 919 589 teu, причому обсяги в Нью-Йорку/Нью-Джерсі спостерігали найбільше скорочення, на 20,6%, до 316 010 teu.

Автор звіту Джон Маккаун сказав: «Потенційні трудові заворушення на західному узбережжі продовжували відігравати важливу роль у переміщенні обсягів на схід на додаток до більш широкого коригування обсягів вхідних товарів від закупівель товарів, викликаних пандемією».

Більше того, каліфорнійські термінали Сан-Педро-Бей також спостерігали значне зниження кількості порожніх контейнерів, переміщених в Азію в січні – оскільки попит на перевезення впав, а перевізники зберігали обладнання на дедалі переповнених складах США – на 26% порівняно з Лос-Анджелесом до 251 251 teu і знизився на 29% у Лонг-Біч до 204 755 teu.

Тим не менш, були кращі новини щодо експорту США: загальний обсяг перевезень із провідних портів США зріс на 11,9% порівняно з попереднім роком до 811 078 teu.

Тим не менш, приріст експорту був повністю пов’язаний зі збільшенням на 25,7% коробок, відправлених зі східного узбережжя США, 505 599 teu; експорт із портів західного узбережжя США впав на 5,2% до 305 478 teu.

«Показники експортних контейнерів продовжують покращуватися з значним приростом у січні», — сказав пан Маккаун, а виконавчий директор Лонг-Біч Маріо Кордеро сказав, що порт «впевнений, що ми збільшимо обсяг вантажів» і «повернемо частку ринку».

Однак виконавчий директор сусіднього Лос-Анджелеса Джин Серока сказав, що «як і очікувалося, січень був м’яким» і попередив, що в лютому відбудеться «значне зниження обсягів».

Він повідомив, що з такої ж кількості суден, які прибули минулого місяця, порівняно з січнем 2022 року, кораблі прибули до терміналів Лос-Анджелеса з приблизно на 16% менше вантажу.

«Багато заводів в Азії продовжили закриття за місячним новим роком, роздрібні торговці продовжують знижувати товари, щоб звільнити склади, а економічні проблеми, спричинені інфляцією, залишаються головним питанням для американців», — сказав пан Серока.

Він сказав, що на відміну від 2022 року, коли перші шість місяців транстихоокеанського торговельного коридору були дуже вдалими, цей рік «передбачав більш стійку обстановку в останній половині року».

«Виходячи з нашої моделі прогнозування та розмов, які ми ведемо в галузі, ми, ймовірно, побачимо покращення цифр у другій половині року», — сказав пан Серока.