Стерв’ятники кружляють навколо переговорів про контракт між UPS і профспілкою Teamsters.

Конкуренти спонукають клієнтів UPS перекласти обсяг посилок на них як політику захисту від можливого страйку цього літа.

П’ятирічний контракт для приблизно 340 000 співробітників UPS, які є членами Teamsters, закінчується 31 липня. Переговори щодо нового контракту мають розпочатися наступного місяця, але профспілка дала зрозуміти, що має намір зайняти жорстку позицію.

Його керівництво назвало чинний контракт недосконалим і пообіцяло домогтися підвищення зарплати для працівників, які працюють неповний робочий день, а також скасувати суперечливу дворівневу систему оплати праці.

FedEx звернувся до клієнтів UPS із повідомленням із закликом перенести трафік. Листи та електронні листи, надіслані FedEx цим компаніям, вказують на те, що жоден постачальник не має достатньої потужності, щоб поглинути обсяги, які були б закриті, якби UPS була паралізована страйком.

FedEx закликає вантажовідправників здійснити перехід до квітня, стверджуючи, що обсяги, прийняті до 31 березня, будуть включені в планування потужностей компанії на літо, тож вантажовідправники, які зроблять перехід раніше, матимуть гарантію, що їхній трафік переміститься. Бізнес, доставлений після 31 березня, розглядатиметься в порядку черги, попередила FedEx, закликаючи вантажовідправників: «Не чекайте, поки стане надто пізно».

Інтегратор потребує ранніх зобов’язань, щоб полегшити планування своїх потужностей. У відповідь на жахливі результати минулого літа, коли обсяги скоротилися, FedEx розпочала програму різкого скорочення витрат, яка призвела до звільнень понад 12 000 осіб, скорочення маршрутів і приземлення літаків.

FedEx потребує обсягу та прибутку, зазначив LPF Spend Management у дописі в блозі, коментуючи прагнення інтегратора шукати клієнтів. Він почав переслідувати клієнтів UPS на початку січня, попереджаючи про вузькі місця у випадку страйку влітку, закликаючи їх взяти на себе зобов’язання завчасно, сказав Джон Хабер, головний стратегічний директор Transportation Insight.

«Усі цим користуються», – додав він.

Перспектива страйку викликає занепокоєння. Літні клієнти пригадують страйк в UPS у 1997 році, який тривав 15 днів, і, здавалося б, нескінченне протистояння між вантажниками західного узбережжя та роботодавцями спонукало вантажовідправників відводити трафік від портів західного узбережжя.

«Ситуація, безумовно, викликає занепокоєння у вантажовідправників», — сказав пан Габер. «Ми говоримо нашим клієнтам, що вони не можуть мати всі яйця в одному кошику».

Страйк в UPS захопить великий обсяг трафіку Amazon, якому доведеться конкурувати за альтернативні перевезення. Минулого року UPS перемістила 1,3 мільярда посилок для гіганта електронної комерції, що склало 11,3% доходу інтегратора. Обидві сторони прагнуть скоротити співпрацю, але вона впала лише минулого року з 1,41 мільярда посилок у 2021 році.

Сама Amazon закрила або перенесла склади, звільнила персонал і не продовжує оренду літаків, що свідчить про те, що в найближчі місяці не буде значного переміщення трафіку з UPS у її власну мережу.

Регіональні перевізники посилок мають обмежені можливості для отримання обсягів від клієнтів UPS. Крім того, вони не висвітлюють міжнародну арену, зазначив пан Габер. Крім того, деякі з цих гравців дали зрозуміти, що вони не хочуть бути зупинкою для страйку UPS, хоча вони вітали б довгострокові угоди.

Г-н Габер сказав, що багато клієнтів UPS більш-менш застрягли в компанії та зіткнуться із штрафами, якщо вони зменшать обсяг або не досягнуть певного рівня трафіку.

Генеральний директор UPS Керол Томе висловила впевненість, що її компанія та профспілка зможуть дійти згоди до закінчення терміну, що принесе виграш працівникам, компанії та її клієнтам.

Тим не менш, менеджери UPS не мають права на оплачувану відпустку в липні та серпні, тому вони можуть бути готові перемістити посилки, якщо це необхідно.