Фото: Конвой

Новина про те, що компанія Convoy, нова брокерська компанія з цифрових вантажних перевезень, учора скасувала всі вантажоперевезення та перебуває в розпалі «перехідного періоду», може бути наслідком не лише складного ринку. У понеділок проти нього було подано позов, по суті, стверджуючи, що його бізнес-модель, яка віддає перевагу швидкості та ефективності, зашкодила безпеці, що призвело до смертельної аварії.

Позов може притягнути компанію Convoy, засновану керівниками Amazon і фаворитом технологічних венчурних капіталів, до відповідальності за значні збитки.

Промисловість звіти сказав Convoy зазначив, що «всі поставки були скасовані з нашого ринку», лише через день після скарги проти Convoy, Procter & Gamble (P&G), Premier Trailer Leasing, Prowheeler, Trans Terra Express та водія було подано, стверджуючи, що «заступник відповідальність і недбалість» проти Convoy, а також список інших позовів, включаючи шахрайство та необережність проти інших відповідачів.

Ця справа ставить під сумнів бізнес-модель Convoy та її здатність забезпечити безпечне транспортування товарів.

У жовтні 2021 року Саманта Фігероа померла після того, як її збив водій тракторного причепа, коли вона опинилася на узбіччі. Водій, Уріель Естрада, перевозив вантаж для P&G, який був замовлений Convoy. Трейлер був орендований у компанії Premier і мав ліврею Convoy.

У водія, за словами позивача, була довга низка порушень правил водіння та аварій з численними позбавленнями прав, «які повинні були поставити [the defendants] до відома, що відповідач Естрада був надзвичайно небезпечним водієм, якому не слід було сидіти за кермом вантажівки з причепом».

Під час смертельної аварії у пана Естради призупинили водійські права категорії «А», а сама вантажівка, що належить Prowheeler, не відповідала вимогам законодавства.

У позові стверджується, що бізнес-модель Convoy могла сприяти аварії.

«Convoy, Inc. вважає, що швидша доставка та надання вантажовідправникам ширшого кола водіїв, які, можливо, не володіють мінімальними навичками безпеки, є критично важливими для створення фактора зручності, щоб заблокувати вантажовідправників і автоперевізників, які шукають вантажі, до покладатися на Convoy, Inc…

«Не дивлячись на знання про те, що кількість травм і ризик смерті для населення, ймовірно, зросте в результаті рішення пропонувати та/або продовжувати наймати нестандартних водіїв і автоперевізників… щоб спробувати задовольнити потреби вантажовідправників і залучити мільярди доларів венчурного капіталу інвестиції в компанію».

У ньому стверджувалося, що Convoy «найняв тисячі перевізників і водіїв, у тому числі Prowheeler і Estrada, з незначним досвідом чи безпекою персоналу доставки, запропонував тим працівникам навчання, яке було неадекватним… для досягнення мети компанії збільшити Convoy Inc.’ прибутку, здобути перевагу над своїми конкурентами та/або зменшити залежність від інших транспортних компаній».

У ньому також стверджувалося, що Convoy «наказав розклад доставки водіїв, який був нереалістичним, тому він змушував водіїв поспішати до того, що це було небезпечно, і з практичної точки зору унеможливлювало безпечне водіння»; і «здійснювали певний контроль над методом і способом доставки вантажів, але недбало встановлювали цільові показники відповідності для найнятих перевізників… які зосереджувалися на швидкості та ефективності доставки, не приділяючи належної уваги безпеці населення».

Після завершення розслідування поліція штату звинуватила Проуїлера та пана Естраду в 10 порушеннях закону, в основному щодо відсутності документів, включаючи відсутність підтвердження страховки та підтвердження перевірки транспортного засобу.

У позові зазначалося: «Як брокер великогабаритних вантажів, які перевозитимуться дорогами загального користування, Convoy, Inc. мала певні обов’язки та відповідальність…».

Більша частина справи стверджує, що скорочення витрат відповідачами сприяло аварії. Він стверджував, що Convoy «навмисно обрала автомобільну компанію Prowheeler без рейтингу», проявила недбалість, найнявши Prowheeler і пана Естраду, а також не встановивши належних процедур.

«Відповідач Convoy, Inc. знав, що як компанія, що має статус як брокера, так і автоперевізника, керує мережею, має понад 400 000 вантажівок і реєстр вантажовідправників, включаючи Home Depot, Procter & Gamble, Unilever і Anheuser-Busch. він мав обов’язок належним чином кваліфікувати, навчати, навчати, контролювати та контролювати своїх водіїв… Як мінімум, [Convoy] був недбалим, тому що потрібно було трохи запустити БЕЗПЕЧНІШИЙ ПОШУК на Prowheeler, і він побачив би історію збоїв Prowheeler і сповіщення про вихід із служби».

У позові стверджується, що він має право відшкодувати «повну вартість життя, як це дозволено законодавством Коннектикуту… та спеціальні збитки, включаючи, але не обмежуючись, медичні витрати, витрати на поховання, витрати на поховання та інші різні витрати, у сумі, яка буде доведена на суді. Маєток також має право на відшкодування загальних збитків пані Фігероа, включаючи передсмертний біль, відчуття смерті та душевні страждання».