Джерело: iStock/oversnap

Комітет Палати громад Великобританії з культури, медіа та спорту опублікував звіт, у якому застерігає футбольні клуби від використання токенів фанів.

В Звіт на 30 сторінкахкомітет дослідив тонкощі та проблеми, пов’язані з незамінними токенами (NFT) як у мистецькому, так і в спортивному секторах.

Токени вболівальників — це криптовалюти, призначені для надання переваг уболівальникам спортивних команд або музичних груп, наприклад можливість дозволити власникам токенів голосувати за вступну музику спортсмена або вибирати футболку команди.

Однак у звіті висвітлено критику токенів фанатів, заявивши, що вони не виконали обіцянок щодо залучення фанатів.

Комітет висловлює стурбованість тим, що клуби можуть продовжувати просувати фан-токени як відповідну форму залучення вболівальників, незважаючи на нестабільність цін і застереження серед груп уболівальників.

«Ми (…) стурбовані тим, що клуби можуть представити фан-токени як відповідну форму залучення вболівальників у майбутньому, незважаючи на нестабільність цін і застереження серед груп уболівальників», — йдеться у звіті.

У результаті комітет рекомендував, щоб будь-яке вимірювання залученості вболівальників до спорту, включаючи майбутнє регулювання футболу, чітко виключало використання токенів уболівальників.

У звіті також висловлено занепокоєння щодо NFT, пов’язаних зі спортивними клубами, підкреслюючи схожість з азартними іграми.

Комітет раніше запропонував вважати роздрібну торгівлю незабезпеченими криптоактивами подібною до азартних ігор.

Останнім часом Велика Британія працює над правилами щодо NFT.

Раніше цього тижня міжпартійний комітет країни закликав уряд до співпраці з ринками NFT для боротьби з порушенням авторських прав.

Комітет виклав свої рекомендації, які також включали пропозиції щодо створення кодексу поведінки, який захищатиме творців.

Країни запроваджують правила для спортивних платформ

На міжнародному рівні багато країн запроваджують правила для спортивних платформ Web3.

Франція, наприклад, представляє законопроект SREN, спрямований на підвищення цифрової безпеки та демонстрацію проактивної позиції країни щодо нових технологій, таких як NFT і криптовалюти.

Законопроект, який часто називають «законом Сораре», зараз розглядається Національними зборами.

Французька фірма Сораревідома своєю фентезійною спортивною грою з використанням безкоштовних карток або NFT, торік уклала угоду з Autorité nationale des jeux (Національним органом з ігор), щоб уникнути класифікації як азартних ігор.

Законопроект містить положення спеціально для ігор, заснованих на технологіях NFT і криптовалюти.

Він відрізняє ігри Web3 від традиційних азартних ігор за трьома ключовими факторами: фінансові зобов’язання, елемент удачі та потенційні фінансові прибутки.