Джерело: iStock/Pgiam

Хестер Пірскомісар при Комісія з цінних паперів і бірж (SEC)висловила своє рішуче несхвалення щодо розгляду агентством звинувачень проти криптовалютного стартапу LBRY.

В заява, опублікована в п’ятницюПірс, відома своєю прихильною позицією щодо криптоіндустрії, стверджувала, що претензії SEC щодо чіткого застосування законів про цінні папери до проектів токенів є необґрунтованими.

Всупереч твердженням агентства, Пірс стверджував, що наразі немає життєздатного шляху для таких компаній, як LBRY, щоб зареєструвати свої пропозиції функціональних токенів у SEC.

Крім того, вона підкреслила, що навіть якби реєстрація була можлива, це було б мало практичним заняттям.

«Навіть якби компанії вдалося зареєструвати свою пропозицію токенів, це не було б особливо корисним зусиллям».

Пірс підкреслив важливість відповідності для захисту інвесторів, але підкреслив відсутність можливих варіантів, доступних для проектів токенів, які шукають дозвіл регулятора.

LBRY оголошує про плани припинити діяльність

Коментарі Пірса надійшли після нещодавнього оголошення LBRY, яке показало, що компанія буде закрита.

Це рішення було прийнято після багаторічного судового конфлікту з SEC, яка спочатку звинуватила LBRY у продажу незареєстрованих цінних паперів і стверджувала, що фірма залучила понад 11 мільйонів доларів США, біткойнів і послуг під час пропозиції токенів.

Висловлюючи своє розчарування, Пірс розповіла, що вона не підтримує рішення SEC щодо продовження справи проти LBRY, але не змогла публічно висловити свою стурбованість, поки тривав судовий процес.

Раніше LBRY оскаржила рішення судді, який вважав, що його токен підлягає регуляторному нагляду, і зобов’язав компанію виплатити понад 111 614 доларів США. Однак пізніше компанія відмовилася від апеляції.

З огляду на ситуацію, LBRY заявила, що вона обтяжена боргами перед SEC, її юридичною командою та приватним боржником, які не можуть бути погашені.

Відповідно, над активами компанії, включно з Odysee, оголошено конкурсну процедуру.

«З цієї посади всі керівники, співробітники та члени правління LBRY пішли у відставку. Усі будуть робити те, що потрібно, щоб задовольнити будь-які невиконані юридичні вимоги, але не більше», — заявив минулого тижня стартап.

У рішенні судді в липні 2022 року прямо не вказано, чи слід класифікувати токен LBRY, LBC, як цінний папір.

Пірс зазначив, що ця неоднозначність означає, що блокчейн LBRY може продовжувати існувати, хоча й на більш складному шляху.

SEC порушила позов проти LBRY у березні 2021 року, звинувативши компанію в продажу незареєстрованих цінних паперів, зокрема інституційним інвесторам і користувачам платформи, з 2016 по 2020 рік.

У позові SEC також стверджується, що його токен LBRY Credit (LBC) кваліфікувався як цінний папір відповідно до Закону про цінні папери 1933 року. SEC досліджувала видавничу платформу на основі блокчейна протягом трьох років, розпочавши розслідування в травні 2018 року.

SEC виграла справу в листопаді 2022 року, і головуючий суддя також постановив, що LBC (LBRY Credits) справді є цінним папером.

Спочатку SEC запитувала загальну суму пенальті 44 мільйони доларів, рівномірно розподілених між цивільним штрафом і вилученням, і домагався судового наказу про припинення подальших продажів LBC.

Однак, визнаючи, що LBRY навряд чи зможе сплатити штраф у розмірі 22 мільйонів доларів, SEC пізніше попросила суд зменшити штраф до 111 614 доларів США, посилаючись на фінансові труднощі LBRY та її майже неіснуючий статус.