Джерело: Tomasz/Adobe

Колишній керівник в Гонконг Центральний банк каже, що криптовалюта не знищить традиційні фінанси – і що волатильність буде гальмувати розвиток багатьох криптоактивів.

Норман Чан, колишній виконавчий директор Валютного управління Гонконгу (HKMA), виступав в інтерв’ю виданню Бізнес-вісник 21 століття. Чен сказав, що такі криптоактиви біткоін (BTC) ніколи не могли стати «валютами», тому що вони «не мають внутрішньої вартості, а ціни на них надто сильно коливаються».

Чан заявив:

«Біткойн можна використовувати для спекуляцій, але він не відповідає вимогам [of a currency].”

Він також націлився на стейблкойни, сказавши:

«[Stablecoins] мають багато сценаріїв застосування. Вони можуть зменшити транзакційні витрати та підвищити ефективність транзакцій. Але вони не можуть підірвати і замінити традиційні фінанси».

Він пояснив, що децентралізовані фінанси (DeFi), також поступався централізованим моделям, оскільки у світі DeFi інвестори «зазвичай не мають захисту».

Він попередив, що впровадження стейблкойнів може «вплинути на ефективність монетарної політики, заснованої на розрахунках».

І, за його словами, це поставило б під загрозу стабільність фінансової системи через «позбавлення від моделей регулювання та надійних посередників».

Банківський гуру Гонконгу: криптовалюта не може перемогти Tradfi

Проте Чен не відкидав повністю потенціал криптографії та Web3.

Він визнав, що «стейблкойни мають великий майбутній потенціал за умови, що вони відповідають певному ступеню захисту інвесторів і нормативній відповідності».

Колишній керівник HKMA також припустив, що незамінні токени (NFT) мав «широкий» потенціал застосування для інвесторів. Він сказав, що це особливо стосується тих, хто хоче придбати предмети мистецтва, вина чи антикваріат.

Але він відкинув думку про те, що криптовалюта може «замінити центральні банки, традиційні фінансові ринки та установи». Він стверджував, що нестабільність цін стане ахіллесовою п’ятою для BTC і основних альткойнів.

Чан обіймав посаду виконавчого директора HKMA з 2009 по 2019 рік. До цього він працював регіональним віце-президентом банківського гіганта Standard Chartered.

Зараз Гонконг співпрацює з Народним банком Китаю, що базується в Пекіні тестування «транскордонної» функціональності останнього цифровий юань.