Джерело: Pexels

За даними New York Times (NYT), операції з видобутку біткойнів у Сполучених Штатах, що належать китайським організаціям, наразі розслідуються на наявність потенційних проблем, які можуть загрожувати національній безпеці.

Перевірка почалася минулого року, коли китайська компанія почала будівництво об’єкта для майнінгу криптовалюти в Шаєнні, штат Вайомінг.

Експерти з національної безпеки Microsoft підняли ці занепокоєння та сформулювали їх у звіті від серпня 2022 року, поданому Комітету з іноземних інвестицій у Сполучених Штатах.

Однією з головних проблем була близькість об’єкта до центру обробки даних Microsoft, який обслуговує Пентагон.

Крім того, він був розташований приблизно за милю від бази ВПС, яка контролює ядерні міжконтинентальні балістичні ракети.

Команда підкреслила, що це місце може дозволити китайцям проводити комплексні операції зі збору розвідданих.

Крім проблем розвідки, ці гірничі спорудищо складається з великих складів або контейнерів зі спеціалізованими комп’ютерами, створює значний тиск на місцеву енергетичну інфраструктуру.

Юридичні документи вказують на те, що видобуток Cheyenne пов’язана з п’ятьма компаніями, які мають одну адресу офісу на Парк-авеню в Мангеттені.

Одна з цих компаній зареєстрована на Кайманових островах і до минулого року займалася китайською промисловістю переробки свинини.

Однак Лі Цзямін, президент Bit Origin Ltd., колишній виробник свинини, який став майнером біткойнів, спростував будь-які заяви про загрози безпеці.

Цзямін стверджував, що це місце було обрано тому, що вони уклали угоду з місцевою комунальною компанією про забезпечення електроенергією, а не шукали близькості до центру обробки даних Microsoft або ракетної бази.

Він також підкреслив важливість надійного електропостачання для успіху їхнього бізнесу, сказавши,

«Хоча ми знаходимося поблизу Майкрософт і за кілька миль від бази, без електроенергії наша робота була б нежиттєздатною».

Привід для тривоги

NYT виявив операції з видобутку біткойнів, якими володіє або керує Китай, щонайменше в 12 штатах, включаючи Арканзас, Огайо, Оклахому, Теннессі, Техас і Вайомінг.

Разом ці майнінгові об’єкти споживають стільки ж енергії, скільки 1,5 мільйона домогосподарств.

Хоча деякі видобувні підприємства в США здаються простими підприємствами, право власності на інші залишається невідомим. Деякі з цих операцій можна віднести до китайського уряду.

Крім того, після заборони на Майнінг біткоіни у Китаї у травні 2021 року через проблеми з енергоспоживанням та економічною стабільністю, Bitmain збільшила поставки обладнання до Сполучених Штатів.

Незважаючи на те, що вони не мають відношення до китайського уряду, імпортні записи показують, що певні партії відправлялися до США через дочірню компанію на сайті, пов’язаному з Комуністичною партією на півдні Китаю.

Крім того, NYT зазначив, що поставки обладнання компанії в США за останні п’ять років зросли в п’ятнадцять разів.

Китайські копальні біткойнів у Сполучених Штатах викликали серйозні занепокоєння щодо національної безпеки. Потенціал іноземного впливу та контролю над цими об’єктами майнінгу створює значний ризик для безпеки та цілісності мережі криптовалют.

Вплив на навколишнє середовище та конкуренція за відновлювальна енергія джерел також актуальні питання.

Недавній публікація з Офісу директора національної розвідки попередив, що Китай, ймовірно, розгляне можливість вдатися до наполегливих кібердій у разі майбутнього значного конфлікту зі Сполученими Штатами.

У звіті також зазначено, що ці дії будуть спрямовані на критичну інфраструктуру в Сполучених Штатах.