Джерело зображення: Getty Images

Комісія з цінних паперів і бірж США має заряджений Колишній гравець НБА Пол Пірс порушив правила боротьби з шахрайством і рекламою, просуваючи криптовалюту EthereumMax. Пірс погодився врегулювати звинувачення та сплатити 1,409 мільйона доларів штрафу.

Згідно з п’ятницею, SEC висунула зірку NFT звинувачення за рекламу токенів EMAX, криптовалют, які продає EthereumMax, у соціальних мережах, не розголошуючи оплату, яку він отримав за акцію, а також за надання неправдивих та оманливих заяв щодо токена. прес-реліз.

Комісія зазначила, що Пірс отримав токени EMAX на суму понад 244 000 доларів США для просування проекту в Twitter. Одного разу Пірс опублікував у Твіттері скріншот облікового запису, на якому відображені великі капітали та прибутки, не розголошуючи, що це не його особисті капітали.

Зірка НБА погодилася врегулювати звинувачення, сплативши штрафи в розмірі 1,4 мільйона доларів, списання коштів і відсотки, “не визнаючи і не заперечуючи висновки SEC”, повідомила комісія. Пірс також погодився не рекламувати будь-які криптоактиви протягом трьох років. Голова SEC Гері Генслер сказав:

«Цей випадок є ще одним нагадуванням знаменитостям: закон вимагає від вас повідомляти громадськості, від кого і скільки ви отримуєте за сприяння інвестиціям у цінні папери, і ви не можете брехати інвесторам, коли рекламуєте цінний папір».

Пірс є учасником Залу слави НБА з Каліфорнії, який грав 19 сезонів, переважно за «Бостон Селтікс». У квітні 2021 року його звільнили з ESPN після того, як він опублікував відео, на якому був на зустрічі зі стриптизерками.

EthereumMax, не плутати з Ethereum, був спекулятивним цифровим токеном, створеним у травні 2021 року невідомими розробниками. Проект рекламував ряд відомих знаменитостей, у тому числі Кім Кардашьян і Флойд Мейвезер-молодший.

У жовтні минулого року SEC також висунула звинувачення Кардашьян за рекламу криптоактиву EMAX у своїй стрічці в Instagram. У той час суперзірка реаліті-шоу погодилася заплатити 1,26 мільйона доларів, щоб погасити звинувачення щодо просування токена.

Токен EMAX від EthereumMax різко різко знизився з моменту його запуску в 2021 році. Наразі токен знизився більш ніж на 99% порівняно з історичним максимумом.

SEC нарощує зусилля, щоб приборкати криптовалюту

Комісія з цінних паперів і цінних паперів (SEC) стала більш агресивною у своїх примусових діях у криптопросторі. У четвер комісія заряджений емітента стейблкойнів Terraform і генерального директора До Квона за ймовірну організацію шахрайства з криптовалютою на багато мільярдів доларів.

Минулого тижня комісія досягла угоди з криптобіржею Kraken припинити пропонувати послуги чи програми стейкингу клієнтам у країні та заплатити 30 мільйонів доларів для врегулювання звинувачень, які не змогли «зареєструвати пропозицію та продаж їхньої програми стейкингу як послуги для криптоактивів», яку комісія кваліфікувала як цінні папери.

Крім того, SEC має — погрожував Паксос, зареєстрована в США фірма, яка випускає стейблкойн Binance Binance USD (BUSD), проти якої порушується судовий процес через випуск токенів BUSD. Агентство аргументувало це тим, що BUSD вважається незареєстрованим цінним папером.