© Саклай Таван

Сьогодні міжнародний світ прикутий до Африки, після новин про те, що компанія DP World спільно з урядом Сомаліленду відкрила Берберську економічну зону (BEZ), Kuehne + Nagel зміцнює свій кластер у Західній Африці, а у сфері авіаперевезень Чепмен Фріборн минулого тижня також оголосив, що це також розширюється в Африці, а його материнська компанія розглядає AOC на цьому континенті.

Комбінація видів транспорту компаній приверне увагу промисловості до потенціалу морського та повітряного транспорту, який вважається найкращим шансом Африки на континентальне сполучення.

«Близькість між морськими портами з високим сполученням і вузлами авіаліній із суперсполученням дає можливість для зростання морського та повітряного сполучення в африканські країни, особливо тому, що деякі країни Близького Сходу планують конкурувати зі своїми сусідами за «частку ринку морського та повітряного транспорту» в Африці, “, – зазначив а Торгово-транспортна група звіт за минулий місяць.

DP World заявила, що бачення Бербери, де вона відкрила новий контейнерний термінал у червні 2021 року, полягає в тому, щоб перетворити її на торговельний центр, «використовуючи переваги її стратегічного розташування вздовж одного з найбільш завантажених морських шляхів у світ і доступ до великих внутрішніх районів регіону, включаючи Ефіопію».

У ньому додано: «БЕЗ знаходиться всього в 15 км від порту, вздовж дороги Бербера-Ваджаале (Берберський коридор), яка з’єднується з Аддіс-Абебою в Ефіопії, якій потрібні численні морські ворота, щоб відповідати вимогам торгівлі».

За словами керівників авіаційних вантажних перевезень, ринки морського та повітряного транспорту можуть допомогти трансформувати зв’язок в Африці. І у звіті T&T зазначається: «Вантажовідправники отримують величезну вигоду від дуже низької вартості контейнерних перевезень для першого сегменту переміщення вантажу, а також високої надійності повітряного транспорту для останнього сегменту доставки на великі відстані».

У ньому додається: «Враховуючи нестачу контейнерних портів на африканському континенті, кілька шлюзів, особливо через Близький Схід (і зокрема через ОАЕ через аеропорти Дубая), прагнули запропонувати вантажовідправникам менш дорогі, але відносно надійні вантажні перевезення. зв’язки з регіоном Африки.

«Більше того, відсутність життєздатних внутрішньоафриканських наземних розподільних мереж і проблеми з митним оформленням покращують відносну привабливість повітряних варіантів порівняно з наземними».

У Південній Африці є надія, що сполучення морем і повітрям можна запровадити через Дурбан, де залізниця не працює, що вимагає повітряного транспорту.

Оператор Transnet, що бореться, планує скоротити мережу вантажних залізничних перевезень приблизно на 35%. Минулого місяця, за даними Асоціації експедиторів Південної Африки, «було повідомлено про кілька випадків крадіжки кабелю… через що жоден потяг не міг транспортувати вантаж до Дурбану та з нього».

У ньому сказано: «Крім того, розвантаження 6-го етапу негативно впливає на роботу залізничних ліній, оскільки жоден поїзд не може рухатися під час відключення електроенергії через розвантаження. Ця боротьба збільшує нещастя для залізничних вантажів, [with] … розділення між національними залізничними та автомобільними вантажами ще більше просунулося на користь автомобільних перевезень. Дійсно, корисне навантаження на залізниці зменшилося на колосальні 18,8% з жовтня по грудень порівняно з попередніми трьома місяцями.

«Щоб залізничний транспорт міг вибратися з цієї бездонної ями, взаємодія з приватним сектором має прискоритися швидко та сприяти співпраці».

Така зосередженість на транспортних проектах є чудовою для чартерного бізнесу, сказала Шерон Ваз-Араб, регіональний генеральний директор Chapman Freeborn в Індії, Близькому Сході та Африці, у якій з 2021 року доходи від вантажних перевезень зросли на 30%.

«Інфраструктура в Африці швидко розвивається для підтримки міжнародної торгівлі, і ми бачимо значні успіхи в логістиці та ланцюзі поставок. Ми бачимо залізничні, портові та інфраструктурні проекти в Африці, а також нафтогазові та енергетичні проекти».

Avia Solutions Group, частиною якої є Чепмен Фріборн, також прагне отримати AOC на континенті через одну зі своїх дочірніх компаній, тоді як минулого тижня єдиний у Південній Африці оператор виключно вантажних перевезень Suid Cargo, запущено.

T&T Group вважає, що є можливість для операторів вантажних перевезень. У своєму звіті йдеться: «У 2022 році приблизно 63 000 тонн вантажів було транспортовано до країн Африки через аеропорти Близького Сходу. Цей тоннаж становить трохи більше половини загального ринку двосторонніх авіаперевезень Близького Сходу та Африки.

«Провідним каналом морської авіаційної торгівлі зі Східної Азії в Африку є порт Джебель-Алі через аеропорти Дубая (DXB) і Дубай Уорлд Сентрал (DWC). Джебель-Алі має найвищий рівень морського сполучення з усіх портів у регіоні. Підключення вимірюється частотами та джерелами. Такі порти, як Нхава-Шева (Мумбаї), Салала (Оман), Джидда (Саудівська Аравія) і Коломбо (Шрі-Ланка), також мають високий рівень морського сполучення», – додали в ньому.

Тим часом компанія Kuehne + Nagel оголосила про призначення нова команда для кластеру в Західній Африці в рамках стратегії розширення свого присутності на континенті. Очікується, що країни Африки на південь від Сахари випереджатимуть світове економічне зростання.

«У 2021 році виробництво зросло на 3,8%. Подібне зростання очікується у 2023 році та прискорене зростання на 4,1% у 2024 році, виходячи з останнього січневого звіту МВФ про світові економічні прогнози», – зазначає T&T Group.

«За даними ЮНКТАД, чисельність населення працездатного віку в Африці, яке визначається як особи віком від 15 до 64 років, збільшиться майже на 15% протягом п’яти років, досягнувши майже 900 мільйонів людей до 2026 року».