© Веткіт

Оскільки тарифи на повітряні вантажні перевезення впали нижче пікових рівнів COVID-19, а індекс Балтійського повітряного транспорту впав на 1,5% минулого тижня, ринок очікував відновлення у другій половині.

Однак, за словами одного аналітика, це лише видавання бажаного за дійсне – продовження слабкого ринку може вплинути на контракти, за словами Ti’s Відстеження тарифів на авіаперевезення звіт, опубліковано вчора.

Зазначаючи, що вантажовідправники повертаються до океану, у звіті пояснюється: «У світлі цієї невизначеності експедитори вагатимуться підписувати довгострокові контракти та навіть відмовлятимуться від більш довгих угод із фіксованою ставкою з вантажними авіакомпаніями. Зважаючи на величезний тиск на економію витрат після рекордно високих витрат на логістику в минулому році, вантажовідправники нарешті повинні відчути деяке полегшення в короткостроковій перспективі та отримати вигоду від нижчих ставок порівняно з роком раніше».

Але вантажовідправники можуть відчути більш довгострокове полегшення.

Теорія полягає в тому, що як тільки товарні запаси почнуть поповнюватися в другій половині, ринок авіаперевезень може відновитися.

«Як в електроніці, так і в роздрібній торгівлі рівень запасів зріс за останні кілька кварталів. Оскільки попит слабшає, заводи та роздрібні торговці в США та Європі все ще мають занадто багато запасів», — зазначив Ті. «Надлишок запасів на основних ринках призначення, особливо в США, гальмує нові заводські замовлення, і компанії залишаються зосередженими на скороченні запасів, що спричиняє зустрічний вітер для ринку авіавантажних перевезень у короткостроковій перспективі.

«Крім того, з меншими перебоями в ланцюжку постачання в усьому світі та скороченням термінів доставки підприємствам і роздрібним торговцям менше потрібно зберігати великі запаси. На додаток до цього, збільшення вартості оборотного капіталу також спонукає підприємства та роздрібну торгівлю покращувати ефективність управління запасами.

«Дивлячись на майбутнє, рівень запасів, ймовірно, потребуватиме поповнення наприкінці 2-го та 3-го кварталів, що забезпечить вкрай необхідний поштовх для ринку авіаперевезень».

Однак Найл ван де Воу, керівник відділу авіаперевезень у Xeneta, сказав, що діють інші фактори, стверджуючи: «Я думаю, що буде довший і неприємніший період, ніж люди думають.

«США намагаються уповільнити свою економіку, тому процентні ставки ростуть і ростуть. Багато людей зацікавлені в скороченні запасів, обсяги мислення зростуть. Але це більше надії, ніж впевненості.

«Сигналів багато; підвищення процентних ставок та інфляція. Якщо в третьому кварталі відбудеться скорочення запасів, плюс уповільнення економіки, це може мати нульовий чистий ефект на авіаперевезення».

Пан ван де Воу також задався питанням про те, чи можуть бути економічні «брижі» через крах Silicon Valley Bank, додавши: «Люди сподіваються на H2, але ми побачимо».

Ті додав, що «різке підвищення курсу долара США має значний вплив на авіаперевезення, оскільки більшість витрат авіакомпаній виражені в доларах. Сильний долар США створює новий тиск на баланси авіакомпаній, окрім високої інфляції та цін на авіапаливо».

Брюс Чан, аналітик Stifel з логістики, який пише для Baltic Exchange, зазначив, що велика частина надбавок до ставок авіаперевезень на даний момент пов’язана з паливом.

«40% і 33% премії сьогоднішніх ставок на Гонконг (BAI 32) і Шанхай (BAI 82) до Північної Америки, відповідно, порівняно з лютим 2019 року, ймовірно, здебільшого пов’язані з паливом, враховуючи, що Jet A приблизно на 50% вище. сьогодні, ніж чотири роки тому».

У той час як загальний балтійський індекс авіаперевезень знизився, TAC Index заявив, що минулого тижня винятком був Китай. Вихідний Шанхайський індекс зріс на 6,5% до Європи та США.

«Джерела повідомили, що минулий тиждень почався добре, оскільки ринок продовжував відновлюватися після китайського новорічного затишшя, але настрої послабилися на тлі чуток про переміщення пропускної здатності з Європи на маршрути Transpac», — йдеться в повідомленні.

В іншому місці ціни знизилися, ніж у всіх інших основних місцях виїзду, додає він.