Джерело ОДИН

«Присяжні» не знають, чи спотові ставки на контейнери досягли дна, але на ключових транстихоокеанських торговельних лініях і з Азії до Європи індекси чітко показують, що ерозія ставок від зіркових максимумів річної давності починає послаблюватися.

Середня спотова ставка з Азії до Північної Європи, здається, становить близько 1450–1550 доларів США за фей, наприклад, компонент XSI Xeneta знизився лише на 1% за тиждень до 1478 доларів США за 40 футів.

А для середземноморських портів показник WCI Drewry також зафіксував падіння лише на 1% із середньою спотовою ціною 2256 доларів США за 40 футів.

Така ж картина спостерігалася в транстихоокеанському регіоні, коли спотові ставки від Азії до західного узбережжя США коливалися близько 1000 доларів США за 40 футів. Наприклад, індекс Freightos Baltic Index (FBX), наприклад, трохи знизився цього тижня до 1030 доларів США, тоді як індекс FBX на східному узбережжі США знизився на 2% до 2215 доларів США.

BCO на транстихоокеанському транспорті в найближчі тижні повинні будуть прийняти кілька важливих рішень щодо того, який відсоток своїх обсягів вони готові передати контрактам з перевізниками.

Вчорашнє онлайн-опитування Flexport показало, що приблизно одна третина транстихоокеанських вантажовідправників не планували підписувати фіксовані контракти цього року, що свідчить про набагато більший, ніж зазвичай, відсоток тих, хто має намір грати на спотовому ринку.

Крім того, деякі BCO обирають індексовані контракти, які просувають перевізники, які захищають судноплавні лінії від занадто низьких цін, коли фрахтові ставки зрештою відновляться.

Джон Монро з Jon Monroe Consulting сказав, що перевізники «швидше за все відмовляться від довгострокового контракту за сьогоднішнім спотовим курсом».

Дійсно, ізраїльський перевізник Zim заявив під час цьоготижневого звіту про прибутки, що він встановив обмеження щодо того, наскільки низько він готовий піти під час переговорів щодо контрактної ставки. Фінансовий директор Ксав’є Дестріо сказав, що якщо Zim не досягне «природної рівноваги» за контрактними ставками, то «ми припинимо плавання». Він додав: «І якщо ми припинимо плавання, це може суттєво вплинути на здатність клієнтів убезпечити свої ланцюги поставок».

Насправді, тепер океанські перевізники готові вжити радикальних дій щодо реструктуризації своїх мереж, щоб задовольнити скорочений попит, про що цього тижня свідчило вибракування петлі AE1/Shogun Азія-Північна Європа альянсом 2M після припинення послуги на послідовний термін. тижнів.

Г-н Монро каже, що тарифи нижче 1000 доларів США з Китаю до західного узбережжя США «ні для кого не підходять», припускаючи, що якщо тарифи будуть занадто низькими, ці контейнери будуть завантажені останніми, коли настане наступна криза пропускної здатності.

Він рекомендує компаніям BCO підписувати контракти з перевізниками «за розумною ставкою», яка, за його припущеннями, має становити від 1500 до 2000 доларів США за 40 футів для західного узбережжя.

В інших місцях парадокс трансатлантичної торгової смуги продовжується, коли спотові ставки все ще суперечать прогнозам колапсу, незважаючи на повідомлення про 60% коефіцієнтів навантаження на західній ділянці. Цього тижня показник WCI від Північної Європи до східного узбережжя США вперто залишався вище 5000 доларів США за 40 футів, втративши лише 1%, до 5326 доларів США за 40 футів.

Залишається побачити, скільки ще триватиме трансатлантична торгівля з розривом між попитом і пропозицією.