Джерело: Unsplash

Відтоки інвестиційних фондів, забезпечені Bitcoin (BTC) минулого тижня різко зросла, незважаючи на значне зростання спотової ціни криптовалюти.

Відтік біткойн-фондів за тиждень досяг $112,8 млн, що свідчить про дещо покращення настроїв інвесторів порівняно з минулим тижнем. 243,5 мільйона доларів залишилося з коштів, забезпечених BTCза новим звіт від CoinShares.

Цікаво, що відтік із біткойн-фондів стався через те, що короткі біткойн-фонди – фонди, які заробляють гроші, коли ціни на біткойни падають – за тиждень зафіксували рекордні надходження в розмірі 35 мільйонів доларів.

Тим часом кошти, забезпечені рідним токеном Ethereum ETH минулого тижня спостерігався відтік у розмірі 12,7 мільйона доларів, що трохи погіршилося порівняно з відтоком у 11 мільйонів доларів, який спостерігався тижнем раніше.

Загалом для простору цифрових активів чистий відтік склав 95 мільйонів доларів, чому сприяли надходження у згадані короткі біткойн-фонди та фонди, забезпечені іншими альткойнами, у тому числі Litecoin (LTC), Солана (SOL), Багатокутник (MATIC) і XRP.

Джерело: CoinShares

Тиждень став шостим поспіль відтоком як із біткойн-фондів, так і з криптофондів загалом.

Джерело: CoinShares

Пояснюючи відтік, який різко контрастував із загалом позитивними настроями на ринку криптовалют, CoinShares припустив, що це могло бути пов’язано з потребою великих гравців ринку в ліквідності.

«Очевидно, що ці настрої суперечать решті крипторинку, але вони можуть бути частково зумовлені потребою в ліквідності під час цієї банківської кризи. Подібна ситуація спостерігалася, коли в березні 2020 року вперше виникла паніка через COVID-19. ”, – йдеться у повідомленні.

Було додано, що надходження коштів у фонди, забезпечені альткойнами, дає «додаткову довіру до думки про те, що відтік великих криптоактивів був зумовлений потребою в ліквідності».

Минулого тижня спотова ціна віткойна зросла на 27%, завершивши тиждень на рівні 27 973 доларів.

BTC за останні 30 днів. Джерело: CoinGecko