Південнокорейські експерти з судноплавства поставили під сумнів придатність трьох конкурентів купити HMM.

Під час панельної дискусії «Як нам продати HMM і яке рішення для приватизації є найкращим?», організованої вчора Корейською асоціацією морських журналістів, Harim-JKL, Dongwon Group і LX International були визнані «середніми» та не мають необхідного капіталу. придбати контрольний пакет акцій ХММ.

Держава взяла під контроль HMM після обміну боргових зобов’язань на акціонерний капітал у 2016 році, акції, що належали Korea Development Bank (KDB) і Korea Ocean Business Corp (KOBC). Планують продати 57,87% акцій.

Учасники дискусії сказали, що навіть якщо одна з цих компаній придбає HMM, флагманський авіаперевізник Південної Кореї може бути гіршим, якщо багата материнська компанія не зможе розвивати бізнес.

Колишній керівник відділу зовнішніх зв’язків HMM Лі Йон Бек сказав: «Креветки можуть ковтати китів. Однак, якщо ми подивимося на минулі корпоративні придбання, результати не були хорошими. KDB і KOBC не повинні говорити, що вони не знають, що станеться через п’ять-десять років, чи придбає HMM креветка чи кит, але вони повинні знайти хорошого власника [for HMM] і завершити роботу.

«Навіть якщо державні кошти будуть повернуті, справа в тому, що ми повинні допомогти HMM стати однією з 10 найбільших світових судноплавних компаній».

Повідомляється, що до включення в короткий список держава вважала місцеві конгломерати CJ Logistics, Hyundai Motor і виробника сталі POSCO такими, що мають достатній капітал для придбання HMM. Як повідомляється, однак, вони не хотіли приймати HMM через величезну ціну та спад у контейнерних перевезеннях.

Придбання частки держави в HMM коштує від 5 трлн вон (3,5 млрд дол.) до 10 трлн вон (7,4 млрд дол.). Південнокорейські ЗМІ повідомляють, що KDB і KOBC планують обрати бажаного учасника торгів наступного місяця.

Президент Корейської міжнародної асоціації експедиторів Ку Кюн Вон припустив, що продаж HMM можна призупинити та розпочати знову, а конгломерати беруть участь неохоче.

Він припустив, що продаж зосереджений лише на пошуку нового власника та не має цілісного підходу, наприклад, як додати до активів контейнерного терміналу HMM.

Пан Ку сказав: «Компанії-покупці повинні чітко обумовити, що їхні кошти будуть використані для інвестицій в інфраструктуру. Уряд не зміг інвестувати в порти навіть після того, як витратив близько 7 трильйонів корейських вон (4,9 мільярда доларів) державних коштів на збереження HMM. Але якщо компанію продають, то спочатку її потрібно оснастити такою інфраструктурою».

Пан Квон О-Ін, директор з економічної політики Громадянської коаліції за економічну справедливість, сказав, що навколо HMM панує похмурий настрій, на відміну від інших компаній, які є об’єктами придбання. Він сказав: «Коли компанії мають бути продані, ціни на їхні акції зазвичай різко зростають, але ціна акцій HMM фактично падає.

«Потрібна цільова група, щоб усунути занепокоєння щодо ринкової невизначеності, щоб спонукати конгломерати до участі в торгах для HMM».

Професор логістики Університету Сунгкюль Хан Чон Кіл натякнув, що держава має зберегти інтерес до HMM, подібно до того, як муніципальна влада Гамбурга є другим за величиною акціонером Hapag-Lloyd.

Професор Хан сказав: «Якщо компанія в біді, держава може збільшити свою частку, щоб максимізувати економічний ефект для країни».