© Ек Рой

Дві промислові організації США, які представляють здебільшого експедиторів, які займаються повітряними вантажними перевезеннями, хочуть, щоб уряд надав фінансову підтримку розвитку, щоб забезпечити більш плавний потік трафіку через аеропорти.

Вони кажуть, що виклики, які постають перед галуззю, надто величезні, щоб приватне підприємство їх вирішило прямо, і вони підготували білу книгу на основі широких опитувань і подали її до Конгресу.

Найгірший із заторів, який переслідував потоки вантажів через шлюзи США, усунувся, але проблема не зникла, сказав Брендон Фрід, виконавчий директор Асоціації авіаекспедиторів США (AfA).

У гіршому випадку компанії чекали до 17 годин, щоб забрати вантаж із об’єктів аеропорту; сьогодні «ми все ще бачимо час очікування від двох до трьох годин на основних шлюзах», сказав він.

AfA та Національна асоціація митних брокерів і експедиторів Америки провели широке дослідження критичних проблем, що впливають на повітряні вантажопотоки. Це включало опитування аеропортів та інших зацікавлених сторін, зібрані дані від понад 3000 респондентів, і показало, що приватна індустрія не має достатньо м’язів, щоб самостійно вирішувати проблеми.

Згідно з оцінкою Міжнародної ради аеропортів – Північна Америка, аеропорти США зазнають збитків щонайменше 40 мільярдів доларів в результаті пандемії. З поправкою на інфляцію потреби в інфраструктурі до 2026 року становлять 115 мільярдів доларів. Тим часом авіакомпанії накопичили збитки на понад 200 мільярдів доларів через пандемію – це майже дев’ять років доходів галузі, за даними IATA.

Інвестиції будуть спрямовані в першу чергу на пасажирський бізнес і питання безпеки, зазначає газета, і приватний сектор не може повністю понести фінансовий тягар і потребує допомоги з боку уряду, щоб задовольнити вимоги авіаційних вантажних перевезень.

Основною пропозицією документу є заклик до створення Фонду підтримки авіавантажних перевезень або розвитку та модернізації об’єктів та інфраструктури.

Опитування та дослідження охоплюють п’ять основних сфер: технології та автоматизація; засоби та інфраструктура; кадрове забезпечення; рівні обслуговування; політика та регулювання. Незважаючи на те, що найгострішою проблемою є кадрове забезпечення, за ним йдуть комунікації та засоби/інфраструктура, автори зазначають, що немає єдиного питання, яке б забезпечило вирішення проблем, з якими стикається галузь.

Розвиток електронної комерції та подальше зростання активності вантажних перевезень посилили системні проблеми з інфраструктурою аеропорту – від недостатнього місця для паркування вантажних суден і застарілих і неадекватних вантажних будівель до обмеження простору в багатьох великих аеропортах.

Окрім підтримки розвитку об’єктів, влада може допомогти галузі, сприяючи використанню позааеропортової інфраструктури, зазначають автори. Уряди також відіграють важливу роль у забезпеченні ефективного доступу до вантажних зон, додають вони.

Крім того, послідовне тлумачення та виконання правил митницею та Агентством транспортної безпеки дозволить зацікавленим сторонам мати узгоджені процеси в своїх системах і дозволить їм розробити більш ефективні навчальні модулі, зазначається в дослідженні.

Він описує зв’язок між різними елементами вантажних повітряних перевезень як поганий і непослідовний, додаючи, що застосування технології також є непослідовним.

Автори пропонують розробку універсального цифрового електронного додатку, який може функціонувати як технологічне накладання для аеропорту, у якому можуть брати участь усі зацікавлені сторони. І він має бути достатньо загальним, щоб бути адаптованим практично для кожного аеропорту, і достатньо гнучким, щоб відповідати конкретним вимогам.

Відсутність дій призведе до подальших затримок, зростання витрат на модернізацію та втрати трафіку в інших аеропортах, підкреслюють автори.