Вільям Квіглі. Джерело: скріншот відео, NFT NYC / YouTube

В ексклюзивному інтерв’ю с Криптоновини, Вільям Квігліспівзасновник і генеральний директор децентралізованого блокчейну ВІСК і співзасновник USDT емітент Прив’язатиподілився своїм баченням майбутнього індустрії криптовалют і блокчейнів на тлі останніх проблем.

Квіглі, який має понад 30 років досвіду в технологіях і фінансах, зберігає оптимізм щодо відновлення сектора, наголошуючи на необхідності терпіння, поки галузь знову знаходить свою опору.

Останні конфлікти та короткочасна пам’ять

Криптосектор зіткнувся з кількома перешкодами у 2022 та 2023 роках, включаючи падіння ринку, крах компаній, скандали та регуляторний контроль.

Однак Квіглі вважає, що одужання можливе завдяки дуже людській причині: короткочасній пам’яті людей.

Він зазначив, що учасники світового ринку схильні швидко забути карколомні новини та події, які можуть зіграти значну роль у відновленні галузі.

Квіглі порівняв поточний криптографічний ландшафт із першими днями інтернет-бульбашки.

З 1995 по 2000 рік він був свідком божевілля, яке було «в 1000 разів більше, ніж криптовалюта в 2021 році».

За словами Квіглі, це було «просто божевільним», як люди вірили, що якщо вони не будуть задіяні в Інтернеті, це означатиме їхню загибель.

Однак серія подій, включаючи крах інтернет-міхура, крах Telecoms, 11 вересня та фінансове шахрайство, призвели до значної втрати інтересу до підприємств, пов’язаних з Інтернетом.

«І я говорю багатьом молодим людям те, що, здається, вони мені не вірять, але це правда. Я можу вам довести, що це правда. У 2001, 2002 і 2003 роках єдиною територією на планеті, яку венчурні капіталісти з Уолл-стріт вважали токсичною пусткою, був будь-який бізнес, пов’язаний з чимось під назвою Інтернет».

Однак, коли з’явилися такі компанії, як Facebook і YouTube, і ландшафт поступово змінився, венчурні капіталісти повернули свою увагу до Інтернету наприкінці 2010 року.

Дивимося вперед з впевненістю

Незважаючи на невдачі, яких зазнала індустрія криптовалют і блокчейнів, Квіглі стверджує, що ці виклики є відносно незначними порівняно з минулою боротьбою в Інтернеті.

Він залишається впевненим у здатності сектора відновлюватися та розвиватися з часом, закликаючи до терпіння та оптимізму, поки галузь долає поточні перешкоди.

Після завершення інтерв’ю стало зрозуміло, що великий досвід і знання Квіглі надають довіри його оптимістичному погляду.

Хоча вкрай важливо визнати перешкоди, з якими стикається сектор криптовалют і блокчейнів, не слід недооцінювати потенціал галузі для відродження.

Порада з Інтернету блокчейну: поспішайте

Квіглі зазначив вислів: «Ніколи не дозволяйте кризі пропасти даремно». Коли FTX біржа зазнала краху, завдавши значної шкоди своїм користувачам, це дало чудову можливість для федеральних груп у Сполучених Штатах сперечатися: «О, бачите, ось що відбувається, коли це не регулюється».

У зв’язку з цим вони почали вдаватися до агресивних дій.

США Комісія з цінних паперів і бірж (SEC) фактично заборонив третім сторонам продавати послуги стейкингу принаймні для роздрібної спільноти в США.

Квіглі висловив свою незгоду з таким підходом, заявивши: «Я вважаю, що це така помилкова ідея».

Ставки Ethereum і проблема акредитованого інвестора

Квіглі стверджував, що стейкинг Ethereum є складним, але важливо заохочувати людей розгортати свої активи таким чином, щоб зміцнити мережу. Оскільки звичайна людина часто не може зробити це сама, було б доцільно, щоб агрегатор зробив це за неї за символічну суму.

Проблема полягає в тому, що люди з великою кількістю ETH можуть робити ставки самі, як і «великі інституційні хлопці», які зареєстровані в державних установах.

Однак у США бідним і скромно заможним людям «заборонено брати участь у прибутковому підприємстві».

Квіглі вказав на концепцію «акредитованого інвестора», яка дозволяє лише заможним особам брати участь у кращих інвестиціях.

«Буквально, це закон. Це ніби лише заможні люди мають право брати участь у цих привабливих інвестиціях».

Уроки Інтернету та небезпека нових технологій

Квіглі зазначив, що приклад Інтернету є дуже повчальним. Він пояснив, що на початку існування Інтернету впливовий бізнес і державні інтереси були неосвіченими, апатичними та незацікавленими.

Вони не передбачили величезного впливу, який онлайн-структури матимуть на різні галузі.

Квіглі додав: «Я дивлюся на це зараз і думаю, що якби всі ці бізнес-інтереси знали, що Інтернет дозволить іншим робити, Інтернет був би або оголошений поза законом, або негайно ставився б до регульованих комунікацій промисловість, наприклад кабельні компанії».

З тих пір компанії навчилися у музичної, газетної та роздрібної індустрії. Нині покоління капіталістів вважає нові технології небезпечними.

Квіглі сказав: «Коли ви бачите нову технологію, перше, що ви робите, це звертаєтеся до уряду і оголошуєте її поза законом».

Важливість стейблкойнів і NFT

Квіглі вважає, що одним із великих винаходів 21-го століття є токенізація фіатних монет, оскільки стейблкойни є «настільки вражаючою ціною». [and] їх має бути 1000».

На прикладі Uber він підкреслив важливість швидкості в галузі. Якби Uber розвивався повільніше, його б регулювали.

«Транспортна галузь надто повільно визначила наслідки Uber. І лише тому, що люди Сполучених Штатів почали справді розуміти цінність цього, Uber вижив. Але якби він розвивався трохи повільніше, Uber би припинив існування».

Щоб забезпечити успіх індустрії блокчейнів, Квіглі рекомендує дві речі:

  • переконавшись, що галузь розвивається якнайшвидше та заохочує якомога більше людей користуватися її перевагами
  • сформувати потужний низовий рух.

«Здібності та гнучкість, які ви надаєте новому класу підприємців, коли вони запроваджують нову платформу, є неймовірними, коли її швидко запроваджують і цінують люди»,

— сказав Квіглі. «Коли це станеться, тиранам і урядам буде надзвичайно важко закрити це».

Але є застереження, коли мова йде про блокчейн: коли технологія впроваджується повільніше, коли людям важче її зрозуміти та використовувати, погані актори мають більше часу, щоб її знищити. Це те, з чим блокчейн бореться, оскільки це дуже абстрактне поняття.

Ось тут і з’являються незамінні токени.

Квіглі стверджував, що найкраще, що трапилося з блокчейном з точки зору масового ринку, — це незамінні токени (NFT). Завдяки «гарним картинкам» більше людей змогли це зрозуміти та використовувати.

Однак це супроводжувалося кількома негативними моментами, такими як проблема впливу NFT на клімат і припущення людей, що блокчейни корисні лише для красивих картинок.

Усиновлення триває.

Тематичні інвестиції

Квіглі описує себе як «тематичного інвестора», який дивиться на ринок або технологічну платформу та на те, як конкретно її можна використовувати. Ми перебуваємо на етапі блокчейну, коли бути загальним інвестором блокчейну не дуже гарна ідея, і краще йти «вузько», стверджував він.

Серед сфер, якими він особливо зацікавлений, є інфраструктурні послуги (як з точки зору попиту, так і з точки зору безперешкодного доступу), а також децентралізоване фінансування (DeFi) і «одна з трьох ніжок, на яких спирається DeFi» – стейблкойни.

Квіглі йде ще далі й зосереджується на способах розподілу роботи в сферах, важливих для світу технологій, кажучи, що фундаментально Bitcoin настільки потужний цей «чудовий спосіб розподілити роботу шляхом децентралізованої компенсації за підтримку платформи».

Тому він сказав,

«Я б волів утримувати децентралізовану робочу силу, ніж гігантську компанію, яка має всілякі дивні політичні погляди, які вона хоче нав’язати решті».

Квіглі дійшов висновку, що найкращий спосіб підтримати спільноту — це висвітлити певний аспект чи здібності та «заохотити людей використовувати свою уяву».

Коли ми просто говоримо людям, що їм робити, ми позбавляємо їх можливості глибоко подумати над темою та висунути власні ідеї чи рішення.

____

Вивчайте більше:

Ковчег Кеті Вуд відкриває приватний криптофонд, залучає 16,3 мільйона доларів – новий бичачий ринок неминучий?
Сальвадор запускає курси для розробників Bitcoin, Lightning Network для студентів університетів

Visa підтверджує прихильність криптотехнологіям, незважаючи на нещодавні звіти – ось останні новини
Засновник Reddit Алексіс Оганян каже, що криптовалюта та біткойн «тут залишаться» – що він знає?

Що таке технологія блокчейн?
Посібники з блокчейну, підручники