Джерело: Adobe Stock

Bitcoin (BTC)Домінування на ринку криптовалют перевищило 49%, досягнувши найвищого рівня за більш ніж два роки.

Згідно з даними CoinGecko, домінування біткойна наразі становить 49,58%, що майже втричі перевищує домінування Ethereum (ETH)друга за величиною криптовалюта за ринковою капіталізацією, яка становить близько 16,7%.

Це постійне зростання домінування, починаючи приблизно з 38% на початку року, означає значне зростання частки ринку біткойнів.

Зростання домінування біткойна в основному можна пояснити його річним зростанням, коли ціна криптовалюти зросла на 81% з початку 2023 року.

Ця вражаюча продуктивність зміцнила позиції біткойна як провідної сили на ринку.

Є кілька факторів, які могли сприяти сплеску.

По-перше, занепокоєння з приводу інфляції, геополітичних ризиків і дедалі більшої поляризації уряду США спонукали інвесторів шукати безпечні активи, мінімізуючи свій ризик.

Біткойн з його децентралізованою природою та обмеженою пропозицією став привабливим варіантом для тих, хто шукає стабільності в умовах невизначеності.

Крім того, можливість біржового фонду біткойн (ETF) отримати схвалення регуляторних органів ще більше зміцнила довіру до криптовалюти.

Схвалення біткойн ETF надасть звичайним інвесторам доступний і регульований шлях для інвестування в біткойн, потенційно залучивши значний приплив капіталу на ринок.

Біткойн може сягнути 42 тисяч доларів, якщо спотовий ETF буде схвалено

як повідомилиплатформа криптофінансових послуг Matrixport передбачив велике зростання біткойнів, якщо спотовий ETF вийде на ринок.

Порівнюючи це з ETF дорогоцінних металів, ринкова капіталізація яких становить близько 120 мільярдів доларів США, припускаючи, що 10-20% інвесторів ETF дорогоцінних металів розглядають диверсифікацію в ETF біткойнів як захист від монетарного знецінення та інфляції, Matrixport сказав, що ми можемо стати свідками надходження від 12 до 24 мільярдів доларів США в Bitcoin ETF.

«Якщо ринкова капіталізація Tether зросте на 24 мільярди доларів, виступаючи в якості проксі для потенційних надходжень ETF, ціна біткойна зросте до 42 000 доларів, що представляє консервативну оцінку».

Крім того, завдяки більшому надходженню в розмірі 50 мільярдів доларів США в результаті рекомендації щодо розподілу 1% від RIAs, біткойн має потенціал зрости до 56 000 доларів США, додала фірма.

Останнім часом зростає оптимізм щодо запуску спотового Bitcoin ETF.

Тільки минулого тижня, Coinbase Головний юридичний спеціаліст Пол Гревал сказав, що SEC незабаром затвердить спотовий біткойн ETF.

«Я дуже сподіваюся, що ці [ETF] заяви будуть задоволені хоча б тому, що вони повинні бути задоволені згідно із законом».

Він підкреслив нещодавнє рішення суду, яке завдало удару по SEC, заявивши, що регулятор не мав підстав відмовити Grayscale у пропозиції конвертувати свій фонд GBTC Bitcoin в ETF.