Джерело / Сем Кулінг x Pixabay

Ранок розпочинається на Лондонському саміті блокчейн-економіки – найбільшій у Великобританії зустрічі крипто- та блокчейн-компаній. А централізовані біржі — це гаряча тема.

Після краху FTX – дебати на конференції зосереджуються на майбутньому сектору CEX.

Формування дискусії є Леннікс Лай – керуючий директор OKX.

Лай відкрив конференцію палкою презентацією про майбутнє прозорості в галузі CEX. Висвітлення технології, розробленої OKX, щоб допомогти запобігти черговому монументальному краху CEX.

“[Blockchain is] пропонуючи нову фінансову систему для людства… зі здатністю вирішувати проблеми фінансової доступності», – сказав Лай.

Доказ резервів (PoR) – майбутнє прозорості CEX?

Але досягти цього масового прийняття. На тлі посилених зусиль регуляторів, щоб визначити цю галузь, що швидко розвивається. Необхідно, щоб CEX зустрічалися з регуляторними органами в середині.

Спільна робота над впровадженням технологій, які сприяють підвищенню довіри та прозорості в галузі.

OKX є піонерство це поле – як Лай відкрив нещодавно включену технологію Proof of Reserve (PoR) на другій за величиною біржі в світі.

Це створює систему, яка дозволяє користувачам перевіряти свої кошти.

Використовуючи структури даних Merkle Tree, технологія PoR може розкривати загальний баланс активів користувача. Одночасно перевіряючи це на миттєвих знімках адрес гаманця підключення в мережі.

Результати вражаючі, заявив Лай. Надання можливості виявити точну суму всіх коштів користувачів на біржі та перевірити наявність резервів CEX 1:1.

Під час практичної демонстрації Лай показав, що у OKX є резерв у розмірі 8,6 мільярдів доларів США, щоб компенсувати депозити користувачів 1:1 за останні 4 місяці.

Доказ резервів може стати галузевим стандартом, стверджує Лай

Пройшли часи дорогих перевірок без змін. Ця технологія пропонує набагато дешевший і ефективніший засіб підвищення прозорості CEX.

Крім того, OKX планує розробити технологію PoR для роботи з використанням ZK-Snarks у 2023 році. Ця модель Proof of Reserves може стати нескінченно більш масштабованою та забезпечити повну конфіденційність користувачів.

ZK-Snarks об’єднує транзакції, надаючи публічну перевірку розміру транзакції. Без розкриття окремих даних окремих транзакцій.

Лай вважає, що у 2023 році ця технологія буде широко розповсюджена на більшості великих бірж. Якщо говорити, то цей рік може бути «найкращим часом» у галузі.

З кожним днем ​​розуміння регуляторів зростає, а біржі працюють над покращенням управління та безпечнішими рівнями резервів, незабаром може відбутися реальне інституційне прийняття.