Губернатор Рон ДеСантіс. Джерело: скріншот відео/YouTube

Цифрові валюти центрального банку (CBDCs) не приїде до Флориди найближчим часом, якщо губернатор Рон ДеСантіс доб’ється свого.

В прес-релізГубернатор ДеСантіс сказав, що його намір із законопроектом полягає в тому, щоб «захистити жителів Флориди від використання зброєю фінансового сектора адміністрацією Байдена через цифрову валюту Центрального банку».

Він додав, що законодавство необхідне для «запобігання поширенню пробудженої ідеології у фінансовому секторі».

Законодавство було оголошено під час публічного виступу ДеСантіса в понеділок, коли він стояв за трибуною зі словами «ЦИФРОВИЙ ДОЛАР ВЕЛИКОГО БРАТА».

Зокрема, нове законодавство забороняє використання федерального CBDC або CBDC іншої країни в рамках Єдиного комерційного кодексу Флориди, повідомили в офісі губернатора.

У повідомленні також закликали інші штати наслідувати приклад Флориди, щоб «боротися з цією концепцією по всій країні». Однак поки що жоден інший штат США не оголосив про подібні заходи, спрямовані на захист від потенційного CBDC.

«Спостереження та контроль»

У коментарі губернатор ДеСантіс – популярний республіканець, якого вважають потенційним суперником Дональда Трампа на наступних президентських виборах – сказав, що CBDC більше стосується контролю, ніж надання кращих фінансових послуг:

«Зусилля адміністрації Байдена запровадити цифрову валюту централізованого банку стосуються спостереження та контролю. Сьогоднішнє оголошення захистить споживачів і компанії Флориди від необачного прийняття «централізованого цифрового долара», який придушить інновації та сприятиме санкціонованому урядом нагляду».

Флорида не стане на бік економічних планувальників; ми не будемо приймати політику, яка загрожує особистій економічній свободі та безпеці», – додав він.

ДеСантіс у минулому також попереджав про CBDC. У березні минулого року в Губернатор сказав, що бачить «багато небезпек» з централізовано контрольованими цифровими валютами, оскільки «хтось у центральному органі влади» може «в основному мати можливість закрити доступ до придбання певних товарів».

Проте, хоча губернатор виступає проти CBDC, він загалом вважається прихильником криптовалюти, оскільки в минулому він запропонував програму, яка дозволить бізнесу сплачувати державне мито за допомогою криптовалют.