Джерело: Adobe

Генеральний прокурор Нью-Йорка Летиція Джеймс послалася на вихідця з Ethereum ETH токени та інші криптовалюти як «цінні папери та товари» в заяві, виданій у зв’язку з її позовом проти криптовалютної біржі KuCoin.

В заявагенеральний прокурор Джеймс сказав, що KuCoin сприяла торгівлі низкою криптовалют для жителів Нью-Йорка, де платформа не зареєстрована, як того вимагає закон.

«Офіс генерального прокурора (OAG) зміг купувати та продавати криптовалюти на KuCoin у Нью-Йорку, навіть якщо компанія не зареєстрована в штаті», — сказала вона.

Вона додала щодо KuCoin, що платформа дозволяє трейдерам, у тому числі в штаті Нью-Йорк, «купувати та продавати популярні віртуальні валюти, включаючи ETH, МІСЯЦЬі TerraUSD (UST)які є цінними паперами та товарами».

Далекосяжні наслідки

Заява генерального прокурора є несподіваною, враховуючи, що це, ймовірно, перший випадок, коли регуляторний чиновник у США посилається на ETH конкретно як на потенційний цінний папір для цілей регулювання.

Очікується, що якщо актив офіційно отримає таку класифікацію в США, це матиме далекосяжні наслідки для криптоіндустрії.

Цей сценарій давно викликає побоювання в колах Ethereum, хоча залишається незрозумілим, як саме він вплине на проект Ethereum і ціну ETH.

Фонд Ethereum, який фінансує більшу частину розвитку мережі Ethereum, не базується в США, а зареєстрований у Швейцарії. Крім того, велика частина торгівлі ETH та іншими альткойнами відбувається на офшорних біржах, які не регулюються в США.

У минулому Ростін Бенам, голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами (CFTC), сказав, що біткоін (BTC) є єдиним криптовалюта, яку можна вважати товаром для цілей регулювання.

Подібним чином Гарі Генслер, голова Комісії з цінних паперів і бірж (SEC), у минулому назвав біткойн товаром нічого не кажучи про те, як він бачить інші криптовалюти.

Стримуйте «тіньові» криптокомпанії

У заяві щодо заходів, вжитих проти KuCoin, генеральний прокурор Джеймс також сказав, що дії є частиною більших зусиль, спрямованих на «стримування тіньових криптовалютних компаній і наведення порядку в галузі».

«Один за одним мій офіс вживає заходів проти криптовалютних компаній, які нахабно нехтують нашими законами та наражають інвесторів на небезпеку», — сказала вона, додавши:

«Усі жителі Нью-Йорка та всі компанії, що працюють у Нью-Йорку, повинні дотримуватися законів і правил нашого штату. KuCoin працював у Нью-Йорку без реєстрації, тому ми вживаємо рішучих заходів, щоб притягнути їх до відповідальності та захистити інвесторів».

Генеральний прокурор зараз домагається судового наказу, який заборонить KuCoin називати себе «біржею» і заборонить компанії працювати в Нью-Йорку через геоблокування на основі «IP-адрес і GPS-місцезнаходження» користувачів.