Генеральний директор Hapag-Lloyd вважає, що ймовірність нормального пікового сезону цього року становить «більше ніж 50%.

Під час віртуальної інформаційної сесії сьогодні вранці Рольф Хаббен Янсен сказав, що, незважаючи на те, що запаси залишаються підвищеними, «загалом вони починають знижуватися».

І він додав, що кількість бронювань була «дещо сильнішою за останні кілька тижнів».

«Я вважаю, що ймовірність того, що пік сезону буде досить нормальним, перевищує 50%», — сказав він, додавши, що він також очікує деякого відновлення спотових курсів у другій половині.

«Я очікую, що спотові ставки дещо підскочать, оскільки вони просто на надто низькому рівні», — сказав пан Хаббен Янсен.

«Це функція попиту та пропозиції. Хоча я б сказав, що коли ви дивитеся на останні пару місяців, після дуже різкого зниження з кінця літа минулого року спотові ставки точно стабілізувалися, і ви також бачите деякі перші сигнали, що знову трохи підвищуються – це не нелогічно, якщо подивитися за те, що сталося з витратами».

Дійсно, транспортні витрати Hapag-Lloyd зросли на 43 долари США за теу у першому кварталі порівняно з першим кварталом 22 року через збільшення вартості суден на 5,4%, зростання зборів за бункерування на 7,5% і величезне зростання витрат на обладнання та перепозиціонування на 14,8%. , що пояснюється інфляцією.

Крім того, експлуатаційні витрати значно вищі, ніж до пандемії, тому спотові ставки, які «наближаються до рівнів до пандемії, просто не будуть стійкими», — сказав пан Хаббен Янсен.

Стосовно річних контрактних ставок, які через нестабільність перевізникам було важко погодити з вантажовідправниками цього року, він вважав, що завжди будуть різноманітні пропозиції, доступні в мережах лінійних перевезень.

«Ми все ще маємо неабияку частину нашого бізнесу на контрактах, і я вважаю, що ринок завжди буде сумішшю між річними контрактами, іноді багаторічними контрактами, і у вас також є 90-денні ставки та місячні ставки, а також спотові ставки. ставки. Я не думаю, що це кардинально зміниться», – сказав Хаббен Янсен.

І він сказав, що не вважає тенденцію переміщення вантажів з Китаю до Південно-Східної Азії та Індійського субконтиненту «тимчасовою». Він пояснив: «Слід очікувати, що протягом найближчих трьох, п’яти або семи років це зростання в Південно-Східній Азії та на субконтиненті буде вищим, ніж у Китаї».

Стосовно участі Hapag-Lloyd в угоді Альянсу про спільне використання суден зі сходу на захід – за контрактом до 2030 року – пан Хаббен Янсен сказав, що партнери працювали разом «досить добре», і «ми не очікуємо жодних змін».

Він також облив припущення про злиття Hapag-Lloyd і японського партнера THEA ONE, сказавши, що «чутки насправді не мають ніякого змісту».