Джерело зображення: Pixabay

Кілька відомих крипто- та фінансових користувачів YouTube беруть участь у колективному позові за просування неіснуючої криптовалютної біржі FTX.

Позивачем у позові є Едвін Гаррісон, який вимагає відшкодування збитків у розмірі 1 мільярд доларів через те, що користувачі YouTube «пропагували криптовалютне шахрайство FTX, не розкриваючи компенсацію».

Костюм був подано 15 березня в Південному окрузі Флориди, округ Маямі.

Кілька видатних ютуберів у сфері фінансів і криптовалюти, зокрема Кевін Паффрат, Грехем Стефан, Андрій Джих, Джаспріт Сінгх, Браян Юнг, Джеремі Лефевр, Том Неш, Бен Армстронг, Еріка Куллберг і Creators Agency LLC, названі відповідачами.

У позові обвинувачені описуються як «інфлюенсери», які «видають себе за реальних споживачів, які діляться достовірною та цінною інформацією зі своїми підписниками». Він читає:

«Хоча FTX щедро заплатила Відповідачам за просування свого бренду та заохочення своїх послідовників до інвестування, Відповідачі не розкрили характер і обсяг своїх угод про спонсорство та/або підтримку, виплати та компенсації, а також не провели відповідну (якщо така була) належну обачність».

Федеральна торгова комісія (FTC) настанови зобов’язати впливових осіб і творців соціальних медіа чітко повідомляти, коли вони отримують винагороду за просування продукту.

У позові також стверджується, що користувачі YouTube брали участь у громадянській змові з FTX і вводили клієнтів в оману, «створюючи помилкове враження, що будь-які криптовалютні активи, які зберігаються на платформі FTX, безпечні та не інвестуються в незареєстровані цінні папери».

FTX та її група криптокомпаній подала заяву про банкрутство за главою 11 на початку листопада.

Сем Бенкман-Фрід, опальний засновник FTX, пізніше був заарештований на Багамах після того, як прокуратура США офіційно висунула проти нього кримінальні звинувачення.

Зрештою його екстрадували до США, звідки він був звільнений з в’язниці розміщення облігацій на 250 мільйонів доларів в суді Нью-Йорка.

Едвін Гаррісон також раніше подано судовий позов проти Бенкмана-Фріда та кількох знаменитостей, які просували платформу, таких як Том Брейді, Стівен Каррі, Шакіл О’Ніл, Ларрі Девід, Кевін О’Лірі та інші.

Користувачі YouTube відповіли на позов

Деякі користувачі YouTube, залучені до справи, вже виступили проти позову.

У коментарі популярному інтернет-детективу Coffeezilla Meet Kevin сказав, що не бере на себе відповідальності за те, що користувачі втрачають свої гроші.

Він стверджував, що люди повинні самі пройти належну обачність, перш ніж робити рішучий крок.

«Я не думаю, що будь-який впливовий фактор повинен нести відповідальність за те, що хтось робить з порадами щодо продуктів. Ця відповідальність має виникати лише в тому випадку, якщо хтось дійсно найме когось, наприклад, найме адвоката або найме лікаря, для своєї особистої ситуації».

Тим часом Бен Армстронг, інший ютубер, який бере участь у судовому процесі, зробив це стверджував він «ніколи не спілкувався ні з ким у FTX і ніколи навіть не мав посилання на посилання».

Однак члени крипто-спільноти швидко відзначили, що він був безумовним прихильником SBF і рідного токена FTT FTX.