Джерело зображення: Pixabay

Громадянин Великобританії, який розшукується ФБР за ймовірну допомогу уряду Північної Кореї в ухиленні від санкцій США через криптовалюту, перебуває під вартою російської влади.

31-річний Крістофер Еммс, який отримав червоне повідомлення від Інтерполу за консультування Північної Кореї щодо криптовалют, був заарештований у Москві. звіт місцеве ЗМІ Ridus.

«Крістофер Дуглас Еммс розшукується за ймовірну змову з метою порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA)», — йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що Еммс разом із громадянином Іспанії Алехандро Као Де Беносом надав інструкції Північній Кореї щодо того, як вона може використовувати блокчейн і криптовалюту для відмивання грошей і ухилення від санкцій у квітні минулого року. Дует спланував та організував Пхеньянську конференцію з питань блокчейну та криптовалют у 2019 році.

Під час конференції обидва відповіли на запитання північнокорейської аудиторії про блокчейн і криптотехнології, включно з особами, які працюють на уряд Пхеньяну. Вони також запропонували плани створення смарт-контрактів для КНДР і намітили криптовалютні транзакції, призначені для уникнення санкцій США.

Наприкінці січня 2022 року Південний округ Нью-Йорка видав ордер на арешт Еммса, звинувативши британського громадянина в змові з метою порушення Закону про міжнародні надзвичайні економічні повноваження (IEEPA).

Еммс виграв справу про екстрадицію проти США у 2022 році після восьмимісячного ув’язнення в Саудівській Аравії. Після того, як Саудівська Аравія відхилила запит уряду США про екстрадицію, Еммс покинув країну Близького Сходу та переїхав до Росії, де йому запропонували дозвіл на проживання.

Вірджил Гріффіт, колишній розробник Ethereum, нібито також був причетний до схеми. Разом з Еммсом і Де Беносом він брав участь у Пхеньянській блокчейн-конференції 2019 року.

як повідомилиГріффіт був заарештований Федеральним бюро розслідувань у листопаді 2019 року, на слуханнях у 2021 році визнав себе винним у звинуваченнях ФБР у порушеннях санкцій і був засуджений до 63 місяців ув’язнення.

Північна Корея використовувала вкрадені криптовалюти для фінансування ракетної програми

Жорстка позиція щодо тих, хто надавав допомогу Північній Кореї щодо криптовалют, виникає, оскільки країна використовує криптовалюту для фінансування своїх ракетних і ядерних програм.

На початку цього року Білий дім сказав що північнокорейські хакери вкрали криптовалюти на суму понад 1 мільярд доларів за останні два роки, додавши, що Пхеньян використав ці кошти для підтримки своєї ракетної програми.

Міністр внутрішньої безпеки Сполучених Штатів Алехандро Майоркас заявив, що Північна Корея «профінансувала» свої «програми зброї масового знищення» за допомогою «кіберкрадіжок» криптовалюти та фіату на суму понад 1 мільярд доларів за останні 24 місяці.

Варто зазначити, що на хакерські групи Північної Кореї припадає величезна частка незаконної кіберактивності. Зовсім недавно південнокорейські та американські спецслужби попереджений що хакери з Пхеньяну намагаються вразити «великі міжнародні установи» за допомогою програм-вимагачів.

У грудні 2022 року Касперський також виявлено що BlueNoroff, підгрупа хакерської групи Lazarus, спонсорованої державою Північної Кореї, видає себе за венчурних капіталістів, які хочуть інвестувати в криптостартапи за допомогою нового методу фішингу.