Джерело: AdobeStock / JorgeEduardo

Binance та Binance.US, американське відділення криптобіржі, рекламоване як окрема компанія, були більше переплетені, ніж повідомлялося раніше, змішуючи персонал, технічні групи та фінанси.

Згідно з неділею звіт The Wall Street Journal (WSJ), огляд внутрішніх документів і повідомлень співробітників показує, що Binance і Binance.US, незважаючи на заяви про те, що вони були повністю окремими компаніями, мали спільний персонал, фінанси та одну афілійовану компанію, яка купувала та продавала криптовалюти .

У звіті також стверджується, що Binance створила свою американську платформу як щит від регуляторів. Цей крок нібито відбувся після того, як влада США повідомила про майбутні репресії проти нерегульованих офшорних криптогравців, у той час як п’ята частина клієнтів Binance була в США.

«Стурбована загрозою судового переслідування, Binance розробила план нейтралізації влади США», — йдеться у звіті. «Ця стратегія була зосереджена на створенні американської платформи Binance.US, яка б ліцензувала технологію та бренд Binance, але в іншому виглядала б повністю незалежною від Binance.com».

У звіті також поділилися текстами між співробітниками двох компаній за 2019 рік, які ілюструють їхню тісну участь. Наприклад, у вересні 2019 року, коли співробітник Binance в Шанхаї ввімкнув торгівлю на американській платформі за кілька хвилин до її запуску, це призвело до обміну в групі чату Binance в додатку для обміну повідомленнями Telegram:

Ninj0r [a Binance software developer]: “Чому почався торг???? Ще не час!!! Хто почав торгувати? У нас були встановлені торгові таймери? Хто почав торгувати?»

Потім надійшли інші повідомлення, в тому числі ще одне термінове від Ninj0r: “хтось РАНО почав ТОРГІВЛЯТИ. Хто це зробив? О 8:56:09.822 хтось вручну почав торгувати. ВООЗ? чому?” Зрештою генеральний директор Binance Чанпен Чжао сказав: “хлопець тут, у Шанхаї, зробив помилкову операцію».

У повідомленнях зазначено, що розробники з Шанхаю спочатку підтримували ключові функції програмного забезпечення на Binance.US. Контракти шанхайських розробників були укладені з Binance, а не з американською платформою, повідомляє WSJ з посиланням на особу, знайому з угодами.

У звіті також зазначено, що співробітники Binance звернулися до Гері Генслера, колишнього голови комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами, а нині голови SEC, у 2018 році з проханням приєднатися до платформи в якості радника. Співробітник Binance тоді сказав колегам, що Генслер, «імовірно, повернеться в крісло регулятора, якщо демократи виграють вибори 2020 року».

Binance та Binance.US не відразу відповіли на запити про коментарі.

Binance зазнає дедалі більшої уваги в США

Минулого тижня сенатори Елізабет Уоррен (D-Массачусетс), Кріс Ван Холлен (D-Med.) і Роджер Маршалл (R-Канзас) запитав Binance та її американський партнер Binance.US мають надати детальну інформацію про свої бізнес-операції на тлі звинувачень у незаконній діяльності.

У листі, адресованому генеральному директору CZ та Binance.US Брайану Шродеру, сенатори заявили, що біржа та пов’язані з нею організації «цілеспрямовано» ухилялися від регуляторів, сприяли передачі активів злочинцям та тим, хто ухилявся від санкцій, і приховували основну фінансову інформацію від своїх клієнтів. і громадськість.

Варто зазначити, що Binance перебуває під розслідуванням Міністерства юстиції США (DOJ) з 2018 року. Розслідування, як повідомляється, зосереджено на змові щодо відмивання грошей, неліцензійній передачі грошей і порушеннях кримінальних санкцій.

Крім того, регулятори США обмежили стейблкойн BUSD, пов’язаний із Binance. Минулого місяця Департамент фінансових послуг Нью-Йорка (DFS) наказав Paxos, криптокомпанії, яка випускає стейблкойн Binance Binance USD (BUSD), припинити карбування токенів BUSD.