© Тел0994500185 |

Виробники одягу в Бангладеш закликали уряд негайно вирішити ускладнення, пов’язані із законом про суда під прапором, який спричинив перебої в імпорті сировини та експорті одягу.

Асоціація виробників і експортерів одягу Бангладеш (BGMEA}) каже, що суворе дотримання Закону про судна під прапором Бангладеш (захист інтересів) 2019 року вдарило по виробникам у той самий час, коли експортний попит впав.

І галузь пошиття одягу, основний джерело надходжень іноземної валюти для Бангладеш, також страждає від робочих хвилювань, які бачили вбитих і побитих робітників в протестах проти мінімальної зарплати, оголошеної урядом.

Щонайменше чотири працівники швейної фабрики загинули протягом останніх тижнів, коли вони підпалювали фабрики, блокували дороги, пошкоджували транспортні засоби та вступали в сутички з поліцією, щоб домогтися своїх вимог.

Тепер введення в дію закону про судна під прапором додало тиску на експортний ринок.

Хасан Абдулла, голова постійного комітету MGMEA з питань портів і судноплавства, написав до департаменту судноплавства, зазначивши своє занепокоєння з приводу «процедурної махровості», необхідної іноземним перевізникам для отримання сертифіката про звільнення на «розрізній» основі.

«Це може спричинити масштабний збій і тим більше вплинути на експорт готового одягу та імпорт супутньої сировини з огляду на серйозну тенденцію до падіння на світових ринках», — написав він.

Відповідно до закону про судна під прапором і наступних правил, іноземні фідерні судна повинні отримати «сертифікат про відсутність заперечень» від Департаменту торгового флоту (MMD), перш ніж вони зможуть завантажити будь-який вантаж, призначений до Бангладеш, у будь-якому порту світу, якщо судно під прапором Бангладеш присутній там.

Але іноземні фідерні судна, які прямують до порту Читтагонг і повертаються з нього, стверджують, що стикаються із затримкою в отриманні сертифікату про відмову від MMD, що впливає на їхні графіки.

Якщо в порту є судно під прапором Бангладеш, іноземні кораблі повинні надавати йому пріоритет. Це призвело до серйозних перебоїв у роботі іноземних фідерних суден, і деякі з них припинили обслуговування Читтагонгу.

«Судноплавство процвітає завдяки торгівлі та [there is] немає можливості для зворотної ситуації в Бангладеш», – сказав BGMEA, основний користувач портових засобів Бангладеш. «Створення будь-яких вузьких місць/перешкод для швейної промисловості, прямо чи опосередковано, вплине на основні валютні надходження країни…», – написав пан Абдулла.

Він попередив, що провину за це буде покладено на уряд.

Нещодавно MMD оштрафував два іноземні фідерні судна за нібито «порушення» правил прапору, що також розлютило Асоціацію судноплавних агентів Бангладеш, яка стверджувала, що судна не порушували правил, і вимагала скасування покарання.

Він закликав MMD «спростити видачу відмови суднам під іноземними прапорами в інтересах полегшення ведення бізнесу судам як під прапором Бангладеш, так і під іноземним прапором», — сказав MMD минулого тижня голова BSAA Саєд Мохаммед Аріф.