Bitcoin гаманець. Джерело: Adobe

Bitcoin у понеділок утримувався близько до річних максимумів трохи нижче 25 000 доларів, причому найбільша у світі криптовалюта за ринковою капіталізацією зросла приблизно на 2,0% наступного дня після того, як різко відновилася після короткого падіння нижче 24 000 доларів на початку сесії. Біткоїни відскок від $21 000 минулого тижня та триваюча стійкість здивували багатьох аналітиків.

Багато хто передбачав продовження нещодавнього відкату від річних максимумів, враховуючи триваючу силу долара США, зростання прибутковості в США та зниження американських акцій, оскільки трейдери підштовхнули посилити ставки ФРС, а також враховуючи занепокоєння щодо ескалації регулятивних репресій США щодо криптовалюти фірми. Цей песимізм призвів до Bitcoin за останніми даними, які потерпають від значного відтоку інвесторів минулого тижня Щотижневий звіт про рух коштів CoinShares.

Згідно зі звітом, Bitcoin інвестиційні продукти спостерігали відтік у розмірі майже 25 мільйонів доларів, що призвело до від’ємних потоків за місяць до поточної дати – 5,1 мільйона доларів. Тим часом минулого тижня також спостерігалося постійне зниження кількості адрес гаманців у мережі, які мають ненульовий баланс. Згідно з даними, наданими криптоаналітичною компанією Glassnode, кількість адрес з ненульовим балансом впала з рекордного рівня в 44,226 мільйона в середу до трохи менше 44 мільйонів у неділю.

Це означало зниження приблизно на 140 000 за тиждень, причому зниження спостерігалося в основних когортах адрес. Адреси, які містять принаймні 0,1 BTC впав з рекордного рівня приблизно в 4,231 мільйона у вівторок до приблизно 4,225 мільйона станом на неділю. Тим часом кількість адрес, що містять принаймні 1 BTC, знизилася приблизно до 1500 між вівторком і неділею.

Відтоки з Bitcoin Інвестиційні продукти зазвичай трапляються в періоди загострення продажів і зниження ціни BTC. Зменшення ненульових адрес гаманців також зазвичай відбувається в моменти, коли ціна BTC падає, причому дрібні інвестори, ймовірно, капітулюють. Незважаючи на це, наприкінці тижня біткойн піднявся на понад 11% і на поточних рівнях у 24 700 доларів США зріс приблизно на 7% порівняно з місяцем.

Стійкість біткойна перед обличчям цих зустрічних вітрів свідчить про те, що попит залишається достатньо сильним, щоб пом’якшити тиск з боку інвесторів, які прагнуть отримати готівку після позитивного зростання цін цього року. Для довідки, біткойн зараз зріс майже на 50% за рік.

Але імпульс нової адреси залишається позитивним

Аналітики, ймовірно, не будуть надто багато читати про нещодавнє падіння адрес ненульового балансу, оскільки воно ніколи не зростає прямолінійно весь час, навіть коли ціна біткойна працює добре, як це було останнім часом.

Індикатор Glassnode New Address Momentum, який відстежує 30 і 365-денні ковзні середні (DMA) нових адрес (таким чином надаючи вищий сигнал переконаності), продовжує припускати, що тенденція адреси в мережі Bitcoin залишається позитивною.

На початку четвертого кварталу 2022 року 30DMA нових адрес перевищила 365DMA і з тих пір продовжує зростати. «Здорове впровадження мережі часто характеризується зростанням кількості щоденних активних користувачів, більшою пропускною здатністю транзакцій і збільшенням попиту на блоковий простір (і навпаки)», — пояснює Glassnode.

Коли місячне (30DMA) вище річного (365DMA), це «вказує на розширення активності в ланцюжку, типове для покращення основ мережі та зростання використання мережі». У результаті, мабуть, не дивно бачити, що бичачі ринки біткойнів часто збігаються з періодами, коли 30DMA нових адрес як зростає, так і перевищує 365DMA, що має місце зараз.

Ось куди ціна BTC може піти далі

Деякі аналітики вважають, що нещодавні високі показники біткойна всупереч регуляторним та макроекономічним занепокоєнням США звели до оптимізму щодо останніх подій в Азії. Зокрема, після того, як минулого року Китай відмовився від своєї суперечливої ​​та економічно пригнічувальної політики «нульової боротьби з Covid-19», цього року Китай накачував ліквідність на своїх фінансових ринках. PBoC щойно вклав величезні 835 мільярдів юанів через зворотне РЕПО у свою банківську систему, що є найбільшим кроком за останній рік.

І люди не просто в захваті від полегшення умов ліквідності в Азії. Гонконг відкрито висловив бажання стати глобальний крипто-хаб і в понеділок запропонував нове законодавство, яке дозволить роздрібним інвесторам торгувати криптовалютами «блакитні фішки» на ліцензованих біржах. Це різко контрастує з Китаєм, де всі роздрібні криптовалютні інвестиції заборонені.

Аналітики висунули теорію про те, що Китай використовує Гонконг як чашку Петрі для експериментів з криптовалютою, перш ніж потенційно послабити власну заборону. Тим часом Гонконг може стати воротами для виходу китайського капіталу на глобальні крипторинки. «Моя робоча теза (на даний момент) полягає в тому, що наступне зростання почнеться на Сході», — оголосив співзасновник Gemini Камерон Вінклвосс у Twitter на вихідних.

Пом’якшення умов ліквідності в Азії та сподівання на те, що пом’якшення регуляторних норм у Гонконзі може сприяти притоку Китаю в криптовалюту, можуть продовжувати пом’якшувати ціни в найближчі дні та тижні, навіть якщо майбутні макродані США вкажуть на все ще гарячу економіку, що потенційно призведе до подальшого зростання збільшення ставок ФРС на посилення ставок.

Дивлячись на BTC/USD на чотиригодинних свічках, схоже, що криптовалюта утворює висхідний трикутник. Зазвичай вони свідчать про посилення купівельного тиску та часто формуються напередодні бичачого прориву. Якби біткойн подолав опір на рівні 25 000 доларів США, шлях до швидкого зростання до 28 000 доларів (мінімум кінця травня 2022 року) був би розблокований. Це ознаменувало б зростання більш ніж на 13% від поточних рівнів, а зростання біткойна за рік наблизилося б до 7,0%.