Біткойн у вогні. Джерело: Adobe

За словами технічних аналітиків, які дивляться на Bitcoin На короткостроковому часовому горизонті найбільша у світі криптовалюта за ринковою капіталізацією, схоже, може бути на межі прориву до психологічно важливого рівня в 30 000 доларів і, можливо, до наступної великої зони опору близько 32 500-33 000 доларів.

Дивлячись на BTC/USD на чотиригодинних свічках, здається, сформувалася бичача висхідна модель трикутника. Ці технічні моделі часто формуються перед бичачими проривами.

Будьте обережні – Bitcoin сформував подібну модель між 16тис і 21вул лютого, але не зміг пробитися вище (принаймні в найближчому майбутньому), а натомість провів наступні кілька тижнів, знову тягнучись нижче.

Трейдери дивляться вперед Засідання Федеральної резервної системи США про політику в середу як наступний потенційний бичачий каталізатор.

Очікується, що банк підвищить процентні ставки ще на 25 базисних пунктів до діапазону 4,75-5,0%, але є ймовірність, що вони можуть залишитися на тлі побоювань щодо появи тріщин у банківській системі США.

Аналітики стверджують, що незалежно від результату (тобто яструбиного чи голуб’ячого), Bitcoin може принести користь.

З одного боку, яструбина Федеральна резервна система може погіршити банківську кризу та ще більше підштовхнути біткойн до надійної гавані (це було ключовим попутним вітром для біткойна останніми тижнями).

З іншого боку, стримана Федеральна резервна система може призвести до пом’якшення фінансових умов, що також може підняти біткойн (і ширші криптовалютні ринки).

Незважаючи на те, що багато оптимістів впевнені в найближчій перспективі біткойна, було б доцільно зменшити очікування щодо подальшого короткострокового зростання, враховуючи, що низка показників вказує на те, що ринок біткойна став дуже гарячим.

Ринок біткойнів зараз дуже гарячий

Після нещодавнього сплеску від попередніх місячних мінімумів нижче 20 000 доларів США до поточних рівнів вище 28 000 доларів США показник 14-денного індексу відносної сили (RSI) біткойна підскочив із території перепроданості на територію перекупленості (визначається як вище 70).

Востаннє RSI біткойна становив близько 71,5.

Це не обов’язково означає, що ринок не може продовжувати просуватися вище. 10 січнятисRSI біткойна підштовхнув територію перекупленості, але ціни все одно піднялися з 17 500 доларів до приблизно 23 000 доларів до кінця місяця.

В іншому місці біткойн торгується на історично значущих рівнях підвищення порівняно з багатьма основними ковзними середніми. Останнім часом BTC/USD був приблизно на 18% вищим порівняно з 21-денною ковзною середньою (DMA), на 19% порівняно з 50DMA, на 32,5% порівняно з 50DMA і на 40% порівняно з 200DMA.

Це найбільше зростання криптовалюти порівняно зі своїми 100 і 200 DMA з кінця 2021 року, саме тоді, коли біткойн досяг історичних максимумів. Між тим, це близько до найбільшого зростання біткойнів цього року з моменту його 21 та 50 DMA.

Альтернативний спосіб поглянути на імпульс ринку біткойн і оцінити, чи не перенапружується криптовалюта, — це подивитися на її Z-показник до 200DMA.

По суті, на скільки стандартних відхилень біткойн (за його поточною ціною) перевищує середню ціну за останні 200 днів.

Z-показник біткойна до його 200DMA нещодавно перевищив 3, що означає, що на поточних рівнях понад 28 000 доларів США BTC/USD більш ніж на 3 стандартні відхилення перевищує середню ціну за останні 200 днів.

Це рідкісна подія в історії біткойнів і зазвичай відбувається лише під час агресивних бичачих ринків.

Нещодавня історія свідчить про те, що підвищення Z-показника вище 3 не обов’язково означає неминучу корекцію.

Наприкінці 2020 – на початку 2021 року Z-показник біткойна був вище 3 протягом тривалого періоду, протягом якого ціна BTC продовжувала експоненціально зростати, перш ніж ралі зрештою почало охолоджуватися.

Торгівля біткойнами значно перевищує різні показники «справедливої ​​вартості».

Ще один альтернативний спосіб оцінити, чи стає ралі біткойна занадто гарячим, — це подивитися, де торгується поточна ціна біткойна, порівняно з різними оцінками «справедливої ​​вартості» криптовалюти на основі її історичного зв’язку з традиційними класами активів, з якими вона корелює.

На графіку нижче показано, наскільки вище або нижче біткойн торгується порівняно з оцінками його справедливої ​​вартості, враховуючи історичне співвідношення криптовалюти з індексом S&P 500, DXY, 2-річною прибутковістю США та 10-річною прибутковістю США за останні 60 днів. Справедлива вартість розраховується шляхом розрахунку з використанням регресійного аналізу.

Наразі біткойн торгується приблизно на 30% вище справедливої ​​вартості кожного з цих активів, майже до найвищого рівня з початку 2021 року. Принаймні це свідчить про те, що у нас дуже гарячий ринок біткойнів.

Чи може ринок біткойнів ставати гарячішим?

Хоча різні показники свідчать про те, що все справді нагрівається, історія говорить про те, що все ще може стати набагато гарячішим.

RSI був вищим протягом більш тривалого періоду часу.

Біткойн торгувався на більш розширених рівнях порівняно з основними ковзними середніми протягом тривалих періодів під час бичачих ринків.

Z-показник біткойна до його 200 DMA також залишався на вищому, ніж поточний рівень, довше, просто ціна біткойна порівняно з різними показниками його короткострокової справедливої ​​вартості.

Тим часом, як обговорювалося в останні статтірізні метрики в мережі, що стосуються мережева активністьбаланс біткойн-статків, деномінованих у доларах США, серед гаманців, прибутковість ринку біткойнів і всі кричущі сигнали ринку.

Якщо ми дійсно стикаємося з a нова світова фінансова криза і такі центральні банки, як ФРС, змушені знову почати знижувати процентні ставки/повернення до кількісного пом’якшеннябичачий ринок біткойнів все ще може перерости.