Bitcoin. Джерело: Adobe

Серед інвесторів криптовалютного та традиційного класу активів зростає думка про те, що Bitcoin насправді може бути життєздатним безпечним притулком від потенційних потрясіння в традиційній банківській системі часткового резервування, заснованої на фіатних операціях цього тижня допоміг підняти BTC до нових багатомісячних максимумів порівняно з основними альткойнами-аналогами.

За даними TradingView, Bitcoin домінування (тобто відсоток загальної капіталізації криптовалютного ринку, який займає біткойн) у середу досяг найвищого рівня за дев’ять місяців, перевищивши 45,5%. Це сталося після того, як на початку цього тижня обмінний курс BTC/ETH досяг найвищого рівня з 15 листопада.

Тим часом BTC/BNB майже знаходиться на найвищому рівні з серпня минулого року, близько 80, BTC/XRP знаходиться на найкращому рівні з вересня минулого року вище 62 200, тоді як BTC/ADA знаходиться на найнижчому рівні з початку 2021 року. Blockchaincenter.net Altcoin Season Index має таким чином міцно впав назад у “Bitcoin Сезон» (визначається як оцінка нижче 25, з поточною оцінкою 22), нижче від максимумів кінця лютого в області 47.

Чи зможе біткойн досягти 30 000 доларів?

Біткоїни Стрибок у домінуванні відбувається після того, як криптовалюта вдарила найвищий рівень з червня минулого року в середині 26 000 доларів на початку цього тижня, приголомшливе відновлення від падіння минулого тижня до нових двомісячних мінімумів нижче рівня 20 000 доларів. Падіння минулого тижня було викликано ширшими потоками ризиків після того, як низка дружніх до криптовалют/технологій банків США зазнала краху.

На думку аналітиків, відновлення цього тижня було викликано комбінацією факторів зростання, включаючи 1) проактивну реакцію влади США на підтримку депозитів і 2) запуск нової програми ліквідності банків (яка допомогла USDCключової частини крипторинку, відновиться до прив’язки в 1 долар), і 3) очікування того, що ризик банківської кризи утримає ФРС від значного подальшого підвищення ставок.

Вищезгаданий наратив про те, що біткойн є надійним притулком від неприємностей у традиційній фінансовій системі, також рекламується як допоміг, так само як це рекламується як посилення біткойна в порівнянні з його головними криптовалютними конкурентами. Що стало причиною відскоку, прогнози аналітиків щодо цін стали значно більш оптимістичними.

Технічні сигнали виглядають добре; Біткойн сильно відскочив після нещодавнього повторного тестування 200DMA та реалізованої ціни (обидві трохи менше 20 000 доларів США), що свідчить про стійкий бичачий ринок, а нещодавній прорив вище рівня опору в 25 200-400 доларів США вважається відкриттям дверей для підвищення до наступна зона опору в районі $28 000.

Індикатори в ланцюжку, які можуть сигналізувати про закінчення ведмежого ринку, продовжують надсилати хороші сигнали, як обговорювалося в цьому остання стаття. Показники, пов’язані з діяльністю біткойна в ланцюжку (наприклад, щоденні транзакції, створення нових адрес, щоденні активні користувачі, кількість адрес із ненульовим балансом), як правило, також продовжують розвиватися в позитивному напрямку.

Трейдери продовжуватимуть стежити за станом фінансової системи США та світової фінансової системи, оскільки будь-які ознаки подальших тріщин потенційно можуть ще більше підсилити зростання біткойна. Засідання ФРС наступного тижня буде ще однією ключовою подією, на яку варто звернути увагу, оскільки цьоготижневі показники CPI та PPI США (на щастя для ФРС) дають їм певний простір для сигналу про дещо менш агресивні перспективи посилення. Це може стати ще одним попутним вітром для біткойна.

Якщо біткойн зможе досягти опору в 28 000 доларів і пробити його вище, тоді відкриються двері для зростання за межі 30 000 доларів до наступного великого опору в районі 32 500-33 000 доларів.