Біткойн йде в кишеню. Джерело: Adobe

Після домінування надходжень криптовалюти протягом більшої частини року, минулого тижня біткойн впав у немилість в очах інвесторів. Про це повідомляє останній тижневик Потоки фонду цифрових активів звіт, підготовлений криптоаналітичною компанією CoinShares, яка відстежує потоки інвестицій у та з інвестиційних продуктів цифрових активів. Минулого тижня біткойн впав нижче 22 000 доларів США вперше з середини січня минулого четверга, а минулого тижня впав на 5,0%.

За даними CoinShares, чистий відтік інвестиційних продуктів у біткойни минулого тижня склав 10,9 мільйона доларів, а інвестиційні продукти в альткоїни – 3,9 мільйона доларів. Варто зазначити, що короткі біткойн-продукти спостерігали відтік у розмірі 3,5 мільйона доларів, причому деякі інвестори, схоже, скористалися нещодавнім відступом, щоб зафіксувати прибуток або скоротити збитки на коротких позиціях після підйому в 2023 році.

Ethereum нарешті почав відчувати любов. Друга за величиною криптовалюта у світі за ринковою капіталізацією та домінуючий постачальник інфраструктури блокчейну децентралізованих фінансів/додатків отримав приплив у розмірі 5,1 мільйона доларів США, збільшивши приплив з початку року до 15 мільйонів доларів США. Це все ще значно відстає від біткойна, оскільки пов’язані інвестиційні продукти отримали приплив у розмірі 183 мільйонів доларів.

Чистий відтік криптовалюти, викликаний страхом посилення ФРС

CoinShares пояснює чистий відтік у розмірі 7 мільйонів доларів США в інвестиційних продуктах для цифрових активів тим, що інвестори були «налякані перспективою додаткового підвищення ставок Федеральною резервною системою США» після «макроданих за тиждень, які значно перевершили очікування». Позаминулого тижня дані опитування PMI у сфері робочих місць і ISM у сфері послуг США за січень значно підвищилися, сигналізуючи про те, що економіка США все ще залишається досить гарячою, і підвищивши впевненість ФРС у тому, що вони можуть продовжувати підвищення ставок, не викликаючи рецесії.

Інвестори чекають ще один тиждень випробувань макроризиків

Цей тиждень може легко піти по стопах минулого, з високою вірогідністю подальшого відтоку з інвестиційних продуктів у цифрові активи, якщо макроекономічні побічні ефекти збережуться. Криптотрейдери будуть нервово стежити за звітом про індекс споживчих цін США (CPI) у вівторок. Що викликає занепокоєння у криптовалютних биків, економісти прогнозують зростання інфляційного тиску за місяць, що, якщо воно підтвердиться, може занепокоїти політиків ФРС і збільшити їхню рішучість підвищити й утримувати процентні ставки на рівні 5,0% протягом деякого часу.

Це може підсилити нещодавній висхідний тренд долара США проти більшості його основних аналогів G10 і прибутковості облігацій США, що може мати значний тиск на криптовалюту. Зростання інфляції в США може підштовхнути біткойн до рівня підтримки в 20 500 доларів (18тис січневого мінімуму та 50 DMA). Перерва нижче тут відкриє двері для перевірки 200DMA та реалізованої ціни у верхніх 19 000 доларів.

Криптотрейдери також будуть стежити за даними про роздрібні продажі в США в четвер, які дадуть інформацію про очікування щодо того, наскільки ймовірно, що США впадуть у рецесію десь пізніше цього року. Учасники ринку також будуть стежити за зауваженнями кількох політиків ФРС, які виступатимуть протягом тижня.