Фото Baryon: Vesselfinder

Все більше NVOCC стають судновласниками та/або лінійними операторами, спокушені здоровими обсягами вантажів і фрахтовими ставками на маршрутах до та з Росії.

Останній, Vistar Shipping, NVOCC, зареєстрований в ОАЕ, запустив лінійне сполучення Індія-Росія-Туреччина після того, як філіал придбав контейнеровоз.

Vistar, що входить до групи, яку очолює індійська NVOCC Econship Marine, заснована в 2008 році, на початку року придбала 1700 teu 1997 року виробництва. Баріонвід Qingdao Pengteng International.

Дані відстеження суден показують, що судно перевозило вантаж між індійським портом Джавахарлала Неру, російським чорноморським портом Новоросійськ і турецьким Амбарлі.

Минулого тижня, Loadstar повідомляв, що процвітаюча російська торгівля привернула багато прибульців. За винятком MSC, усі магістральні оператори вийшли з торгівлі через міжнародні санкції після вторгнення Росії в Україну.

Про це заявив головний аналітик Xeneta Пітер Сенд Loadstar: «Це класний приклад того, як працює торгівля та доставка; воно завжди знайде спосіб. Санкції проти Росії майже завжди виключно західні, і більша частина Азії виграла від цього, збільшивши торгівлю з Росією».

Тенденція купівлі кораблів NVOCC загалом не нова. Коли транстихоокеанські та азіатсько-європейські ставки досягли історичних максимумів у 2020 і 2021 роках, кілька започаткували власні лінійні перевезення, зокрема China United Lines і Transfar Shipping.

А цього року Yangpu Newnew Shipping, дочірня компанія Torgmoll Supply Chain, китайської NVOCC, що спеціалізується на транспортуванні вантажів до Росії, придбала два судна. Один перевозив вантажі з Тяньцзіня, Пусана і Східного, а інший перевозив контейнери між Пусаном і іншим російським далекосхідним портом Ваніно.

А в останньому звіті Linerlytica, опублікованому вчора, вказується, що Yangpu придбала ще один корабель, 2400 teu 2007 року побудови. G Тузза $13,7 млн.

Після того, як OVP Shipping, російська компанія, яка спочатку була експедитором резервуарів СПГ, почала надавати послуги з контейнерних перевезень до Росії в червні минулого року за допомогою зафрахтованих суден, за даними Linerlytica, вона придбала своє перше судно минулого тижня, 2800 teu 2003 року побудови. AS Каринтія, від MPC Group за $7,3 млн.