Джерело: iStock

Блокчейн-файлообмінна та платіжна мережа LBRY оголосила про припинення своєї діяльності, посилаючись на «кілька мільйонів доларів» боргів перед SEC, її юридичною групою та приватним боржником.

20 жовтня блокчейн-компанія опублікувала своє останнє повідомлення криптоспільноті на своєму веб-сайті для обміну відео Одісей і X, заявивши, що «це буде наш останній пост». У щирому повідомленні, яким компанія поділилася, вони визнали, що не можуть продовжувати роботу через зростаючі фінансові проблеми.

LBRY виявила, що вона має кілька мільйонів доларів боргів перед SEC, її юридичною командою та приватним боржником, які вона більше не може виплатити.

«LBRY треба ліквідувати, альтернативи немає. Компанія програла вирок проти федерального уряду, має борг у кілька мільйонів доларів і тепер вирішила припинити свою діяльність».

Однак LBRY уточнив, що всі його керівники, співробітники та члени правління подали у відставку, і тепер вони присвятили себе виконанню своїх юридичних зобов’язань. Він також зазначив, що його активи, включаючи Odysee, його флагманський додаток, тепер перебувають під наглядом фінансового регулятора.

Раніше компанія заявляла про намір припинити діяльність через юридичний конфлікт з SEC. Це було після того, як суд виніс рішення на користь SEC у листопаді 2022 року, а також виніс остаточне рішення в липні, також додавши, що комісія повинна бути сплачена SEC як штраф.

Несподіваним поворотом подій стало те, що у вересні спільнота LBRY була здивована, коли виявилося, що LBRY подала апеляцію проти регуляторного органу після попередньої судової невдачі. Цей несподіваний крок викликав запитання щодо потенційної зміни напрямку, особливо враховуючи попередню заяву LBRY після остаточного рішення 11 липня.

Після першого судового рішення в липні LBRY публічно заявила: «Відповідно до ухвали суду та наших обіцянок, ми очікуємо витратити наступні кілька місяців на повну ліквідацію LBRY Inc.». Однак подальше звернення засвідчило зміну позиції LBRY, що викликало припущення та цікавість у спільноті.

Позов SEC проти LBRY: промислова загроза та юридична перемога

SEC порушила позов проти LBRY у березні 2021 року, звинувативши компанію в продажу незареєстрованих цінних паперів, зокрема інституційним інвесторам і користувачам платформи, з 2016 по 2020 рік.

У позові SEC також стверджується, що його токен LBRY Credit (LBC) кваліфікувався як цінний папір відповідно до Закону про цінні папери 1933 року. SEC досліджувала видавничу платформу на основі блокчейна протягом трьох років, розпочавши розслідування в травні 2018 року.

У відповідь LBRY, Inc. відкинула скаргу SEC, стверджуючи, що це становить значну загрозу для ширшої індустрії криптовалют, оскільки може класифікувати більшість токенів як цінні папери.

SEC виграв справу в листопаді 2022 року, і головуючий суддя також постановив, що LBC (LBRY Credits) справді є цінним папером.

Спочатку SEC запитувала загальну суму пенальті 44 мільйони доларів, рівномірно розподілених між цивільним штрафом і вилученням, і домагався судового наказу про припинення подальших продажів LBC.

Однак, визнаючи, що LBRY навряд чи зможе сплатити штраф у розмірі 22 мільйонів доларів, SEC пізніше попросила суд зменшити штраф до 111 614 доларів США, посилаючись на фінансові труднощі LBRY та її майже неіснуючий статус.

Тим часом юрист XRP Джон Дітон критикували SEC за її дії проти невеликої американської компанії, такої як LBRY, що спричинило фінансові труднощі, навіть якщо не було жодних доказів шахрайства чи введення в оману.

Він наголосив на важливості включення справи LBRY в навчальні програми юридичних шкіл по всій країні. Це пояснюється не лише його актуальністю у застосуванні тесту Хауї до сучасних технологій блокчейну та криптовалюти, але й як тематичному дослідженню, яке підкреслює нормативні перевищення з боку SEC.

Crypto Community збирається на підтримку LBRY на тлі регуляторних проблем і оголошення про закриття”

У відповідь на повідомлення LBRY про Odysee члени спільноти продемонстрували тверду прихильність підтримці Odysee та її блокчейн-мережі з відкритим кодом.

Незважаючи на виклики LBRY, криптоспільнота продемонструвала стійкість, і багато людей висловили свою підтримку команді LBRY.

Після оголошення члени криптоспільноти зібралися, щоб висловити останні слова підтримки команді LBRY.

Один користувач X на ім’я Стів висловив вдячність LBRY за їхні рішучі зусилля, ймовірно, посилаючись на їхню судову битву з SEC. Інший користувач, Archerships, високо оцінив мережу LBRY як одну з найцінніших платформ на основі блокчейну.

Інший користувач на ім’я Dome заявив: «Ви, хлопці, шоковані! Сумно бачити, що один із хороших хлопців йде!»

Крім того, головний технічний директор Ripple Девід Шварц висловив своє розчарування ситуацією LBRY, поділившись GIF-файлом у відповідь на оголошення.

Розмірковуючи про восьмирічну присутність LBRY у криптовалютній індустрії в дописі X, нині колишній генеральний директор фірми блокчейну Джеремі Кауфман: сказав«Це не був щасливий кінець, але це була щаслива подорож».