Coinbase / Джерело: Adobe

Мережа рівня 2, Base оголосила про своє рішення побудувати відкритий доступ до кодів смарт-контрактів, посилаючись на прозорість, підзвітність і партнерство.

19 жовт. База випустив заяву пояснюючи рішення використовувати відкритий вихідний код як для розробників, так і для спільноти, додаючи, що всі смарт-контракти та веб-сховища GitHub можуть бути доступні.

«Ми відкрили вихідний код для наших смарт-контрактів репо, щоб надати розробникам підвищену прозорість щодо розробки контрактів, розгортання та процесу оновлення Base. Усі контракти та сценарії для Base є загальнодоступними на GitHub».

Компанія зазначила, що цінує участь громади на всіх рівнях розвитку, включаючи впровадження нових послуг і розширення.

Прозорість і підзвітність у Base

Команда, яка стоїть за проектом, зазначила, що, поділившись із громадськістю кодом і репозиторіями GitHub, ширша спільнота буде ретельно перевіряти його впровадження та відстежувати прогрес мережі.

База, мережа рівня 2 завдяки обміну цифровими активами, Coinbase має свої цілі проекту та зобов’язання, які пояснюють, що цей крок утримає його під контролем.

Відповідно до випуску, якщо розробники та творці можуть отримати доступ до бази знань через код, вони можуть внести свій внесок, пропонувати рішення, удосконалювати та навіть створювати нові рішення на благо мереж рівня 2 та ширшої екосистеми.

«Крім того, це канал для цінних відгуків спільноти, незалежно від того, чи йдеться про вдосконалення документації чи виявлення непоміченої помилки. У цьому дусі сьогодні ми раді повідомити, що ми відкрили вихідний код для наших смарт-контрактів і веб-сховищ GitHub», додали вони.

Нещодавно кілька проектів зіткнулися з ганебними інцидентами через a помилка, яка призвела до мільйонів бути вилученим із проекту. Ця погана тенденція також призвела до закликів користувачів створювати коди з відкритим кодом для громадського аудиту.

Були заклики до того, щоб численні блокчейн-проекти стали відкритими і дозволили розробникам вивчати, перевіряти та створювати свій код для кращої участі та сприяння децентралізації.

У той час як одні погоджуються на це, інші відмовляють у запиті, мотивуючи це захистом інтелектуальної власності та збереженням ексклюзивності протягом кількох років.

Стимули проти поганих акторів

З огляду на високий рівень крахів галузі, спричинених хакерами, Base намагається запобігти інциденту, але її рішення зробити свій код відкритим кодом привертає увагу як хороших розробників, які можуть допомогти мережі, так і поганих.

Щоб запобігти потворному сценарію, команда закликала позитивно налаштованих розробників і спільноту бути уважними та ретельно перевіряти код на наявність будь-якої вразливості, зокрема оголосивши винагороду в 1 мільйон доларів для виявлення помилок.

«Якщо ви дбаєте про безпеку та помітите проблему з безпекою в будь-якому з наших кодів, наша програма винагороди HackerOne охоплює базову мережу, контракти базового мосту та інфраструктуру Base з виплатами винагород у розмірі до 1 000 000 доларів США».