Фото: VesselFinder

Судноплавні компанії з суднами, що проходять транзитом через Суецький канал і підходи до Червоного моря, були попереджені про підвищений ризик викрадення незадовго до того, як підтримувані Іраном повстанці Хуси захопили вчора автовоз.

2002 року побудови Галактичний лідер, на шляху до Індії з Туреччини, управляється японською судноплавною компанією NYK і зареєстрована на Багамах. Однак, згідно з vesselsvalue.com базі даних, вона належить компанії Ray Car Carriers з острова Мен, яка на 50% належить ізраїльському бізнесмену Аврааму «Рамі» Унгару.

4500 у.о [car equivalent unit] Як повідомляється, судно з індійським портом Піпавав було захоплено єменськими повстанцями-хуситами близько полудня в суботу в Червоному морі та направлено до єменського порту.

За даними вашингтонського Інституту вивчення війни (ISW): «Бойовики хуситів швидко вилізли на палубу Галактика Лідер з вертольота.

«Останніми тижнями високопоставлені чиновники Хуси неодноразово погрожували атакувати ізраїльські кораблі в Червоному морі. Цей напад знаменує собою перший випадок, коли хусіти вжили заходів у відповідь на ці нещодавні загрози».

Ізраїль стверджував, що викрадення відбулося під керівництвом Ірану, який підтримує повстанців-хуситів.

«На борту судна 25 членів екіпажу різних національностей, у тому числі українці, болгари, філіппінці та мексиканці.

«Це ще один акт іранського тероризму, який є кроком вперед в агресії Ірану проти громадян вільного світу з міжнародними наслідками щодо безпеки глобальних судноплавних шляхів», — йдеться в заяві уряду вчора.

Менш ніж за 48 годин до викрадення регіональні військово-морські сили та сили безпеки по боротьбі з піратством – International Maritime Security Construct (IMSC) і Coalition Task Force Sentinel – спільно попередили про «підвищення рівня загрози в Червоному морі» та рекомендували, щоб при наближенні до протоки Баб-ель-Мандеб, яка відокремлює півострів Близький Схід від Східної Африки, судна повинні створити «максимально можливу відстань від єменських вод» і «транзитувати вночі, коли це можливо», що, як стверджується, «зменшить ймовірність візуальної ідентифікації». зловмисниками».

Він також повторив, що кораблі повинні виконувати добре налагоджені рухи проти піратства, щоб уникнути захоплення, але додав: «Якщо вашому судну загрожує загроза, не зупиняйтеся та будьте важкою мішенню під час свого маневру».

Проте заходи по боротьбі з піратством для суден були розроблені більше десяти років тому, під час розпалу нападів сомалійських піратів на комерційне судноплавство в регіоні, і, можливо, потребують оновлення, враховуючи більш передові технології, передані хуситам Іраном.

ISW додала: «The [Iranian] Сили КВІР «Кудс» зберігають незначну присутність військово-морських сил біля узбережжя Ємену в Червоному морі, які вони використовують для спостереження за морським транспортом на підтримку нападів Хусі на комерційні танкери».