Джерело: Adobe/amirul syaidi

Президент США Джо Байден запропонував серйозні зміни податкових правил щодо криптовалют, але спочатку план має бути обговорений і схвалений Конгресом, контрольованим республіканцями.

Пропозиція Байдена щодо податків на криптовалюту є частиною його бюджетного плану на 2024 фінансовий рік, який, як очікується, буде оприлюднено в четвер цього тижня, Wall Street Journal повідомили.

У бюджет включено новий мінімальний податок на так званий нереалізований приріст капіталу в розмірі 25%, який потенційно може сильно вдарити по деяких американських власникам криптовалют з високим капіталом. Ця пропозиція була відома вже деякий час і була в минулому висміяний криптоспільнотою враховуючи різкі коливання в оцінці основних цифрових активів від року до року:

Тим часом податок на звичайний реалізований приріст капіталу буде подвоєний з 20% сьогодні до 40% відповідно до нової пропозиції, що також може сильно вдарити по власникам криптовалют.

Податок на приріст капіталу в розмірі 40% був би дуже високим за міжнародними стандартами, оскільки більшість європейських країн оподатковують цей вид доходу за ставкою від 20 до 30%.

Джерело: Taxfoundation.org

Серед інших змін – спроба перешкодити власникам криптовалют брати участь у так званому «збиранні збитків». Техніка передбачає продаж підводних криптохолдингів до кінця року, а потім невдовзі знову купівлю тих самих монет, щоб вирахувати збитки з податкової накладної.

Така ж пропозиція була обговорювався на останньому Конгресі але не пройшло в той час.

Очікується, що запропоновані зміни податкового режиму криптовалюти принесуть уряду 24 мільярди доларів доходу.

В цілому запропонований бюджет скоротить дефіцит федерального бюджету майже на 3 трильйони доларів протягом наступного десятиліття.

Навряд чи пройде

Однак, за даними газети, запропонований бюджет навряд чи буде прийнятий через спротив членів Конгресу від Республіканської партії. Тим не менш, місячний процес переговорів з республіканцями вже розпочався.

На додаток до змін, які стосуються криптовалюти, пропонований бюджет також, як повідомляється, передбачає вищу ставку податку на прибуток для людей, які заробляють понад 400 000 доларів США, а також значні зміни в таких секторах, як охорона здоров’я, оподаткування компаній та збільшення витрат на оборону.

Однак, коментуючи підвищення податку на доходи фізичних осіб для високооплачуваних, сенатор-республіканець Мітт Ромні пообіцяв, що цього «не станеться».

«Очевидно, він це знає. Республіканці не збираються підписуватися під підвищенням податків», – сказав Ромні.