Торік горів корабель Роро Фелісіті Ейс

Агентства з безпеки океану критикують автомобільну та акумуляторну промисловість, стверджуючи, що виробники недостатньо серйозно ставляться до питань безпеки, пов’язаних із рухом електромобілів (EV).

Критика з’явилася на тлі побоювання, що пожежа електромобіля на борту порома ро-ро створить серйозніші проблеми, ніж звичайна пожежа, оскільки, як відомо, літій-іонні батареї горять при надвисоких температурах, а звичайний засіб – загасити вогонь. з водою – це може призвести до нестійкості поромів.

Перегрин Сторрс-Фокс, директор із запобігання збиткам у взаємному страхуванні TT Club, і Дірк Ванде Вельде, спеціаліст із охорони здоров’я, безпеки та навколишнього середовища MSC, критикують одного німецького автовиробника, який, за їх словами, применшує ризики.

На міжгалузевій нараді один виробник автомобілів, за словами пана Сторрса-Фокса, заявив: «Це регламентовано нормативними документами, тому все гаразд».

Містер Сторрс-Фокс сказав Loadstar Ставлення представника автопрому було нахабним і «не допомогло». Він також припустив, що, незважаючи на те, що нещодавно він відвідав дві великі конференції для акумуляторної промисловості, жодна з них не обговорювала питання безпеки, які, за його словами, «мабуть, не були на радарі галузі».

Містер Ванде Вельде, член групи експертів галузі, які прагнуть сформулювати дієву відповідь на пожежі електромобілів, сказав: «Нам потрібна можливість сканувати електромобілі, щоб отримати уявлення про стан їхніх акумуляторів».

Він пояснив, що старі батареї, можливо, були «зловживані», і це означало б, що вони були більш сприйнятливі до вогню. Але неможливо дізнатися, як поводилися акумулятори у вживаних автомобілях.

Однак генеральний директор Товариства виробників і трейдерів автомобілів Майк Хоуз захистив автомобільну промисловість. Він сказав: «Безпека є пріоритетом номер один, і всі транспортні засоби, електричні чи інші, імпортовані та експортовані з Великобританії, повинні відповідати чинному законодавству».

Містер Хоуз сказав: «Це включає міжнародні правила, розроблені Європейською економічною комісією ООН (ЄЕК ООН), які встановлюють узгоджені технічні стандарти безпеки електромобілів».

Далі він сказав: «Нам невідомо жодних доказів того, що транспортування електромобілів, що є стандартною практикою в усьому світі, становить більший ризик для вантажних або поромних суден, ніж інші типи транспортних засобів».

Тим не менш, оператор автомобільних перевезень ро-ро Валленіус Вільхельмсен сказав: «Ми не приймаємо будь-які вживані електромобілі на наші судна в якості міри безпеки через непередбачуваність стану автомобіля».

Однак це не є практичним рішенням для операторів вантажних і пасажирських поромів і залізничних ліній, таких як Getlink, яка обслуговує залізничне сполучення між Великою Британією та Францією, яка буде змішувати електромобілі з автомобілями на традиційному паливі та потенційно небезпечними вантажами.

Getlink розповів Loadstar: «У наших пасажирських шатлах процедури безпеки для електромобілів такі ж, як і для будь-якого іншого транспортного засобу/типу палива – у разі аварії з транспортним засобом пасажири переміщуються в наступний вагон. Захисні двері між кожною парою вагонів означають, що, опинившись у наступному вагоні, вони перебувають у безпечній зоні, і шаттл продовжує свою подорож. Системи пожежогасіння та димогасіння локалізували інцидент, а екстрені служби зустріли шаттл після прибуття».

Компанія P&O Ferries, що належить світовій компанії DP, заявила, що «ставиться до всіх автомобілів однаково», але додала: «P&O Ferries вітає клієнтів, які використовують електромобілі під час наших рейсів. Щоб забезпечити безпеку кожного на борту наших суден, ми маємо низку планів управління надзвичайними ситуаціями, які можна застосувати у малоймовірному випадку пожежі автомобіля під час плавання. Ми постійно контролюємо наші плани, щоб гарантувати, що вони відповідають мінливим технологіям і найкращим галузевим практикам».

DFDS дотримується іншої точки зору, кажучи: «Тісно співпрацюємо з нашими колегами та експертами з предметів, щоб ми могли зменшити будь-які потенційні ризики. Крім того, на борту всіх наших суден ми запровадили спеціальний пакет заходів із гасіння пожеж у транспортних засобах, що працюють на альтернативному паливі, і проводимо спеціальне навчання з цього питання».

Stena Line на той час не відповіла Loadstar пішов у друк.