На тлі скорочення доходів компанія FedEx Express оголосила про плани вивести з експлуатації решту вантажних літаків серії MD-11 і замінити їх новими Boeing 767 і 777.

Минулого місяця FedEx виявив потребу в скороченні витрат у сегменті міжнародних експрес-послуг після різкого падіння операційного доходу за дев’ять місяців на 77% до 119 мільйонів доларів США з 520 мільйонів доларів США за той самий період минулого року.

Під час телефонної розмови про прибутки в четвер генеральний директор FedEx Радж Субраманіам сказав: «Ми вживаємо додаткових заходів для вирішення нашої фіксованої структури витрат. У цьому кварталі ми скоротили кількість годин польотів на 8%, а витрати на зарплату та виплати – на 4%.

«Ми також припаркували дев’ять додаткових літаків, зменшивши габарити на певних маршрутах і впровадивши різні покращення продуктивності. У результаті цих дій ми пом’якшили 45% скорочення загального доходу».

Наразі FedEx Express експлуатує 54 літаки MD-11, з яких 20 зупинено, але має намір поступово вивести їх із парку після досягнення «розвилки», — пояснив пан Субраманіам, додавши: «Оскільки ми тепер дивимося на середовище попиту, ми не бачимо такого високого попиту. Тож ми розглянули можливості правильного збільшення флоту».

Група все ще очікує на замовлення 27 вантажних суден B767-300, які нещодавно зазнали невдачі через новини про несправність безпеки в паливних баках.

Конкурент UPS також очікує на 767-300Fs із замовленням на 27. За словами Boeing, жодного 767-300Fs не було поставлено цього року.

Середній вік MD-11 від FedEx становить 29,6 років, тобто багато з них, імовірно, були побудовані, коли McDonnell Douglas ще була діючою компанією, до злиття з Boeing у 1997 році. Характерна тримоторна конструкція trijet, заснована на DC- 10, був розроблений, щоб заповнити нішу для літака більшої дальності, дешевшого в експлуатації, ніж реактивний чотирикутник, який теоретично міг би витримати відмову двигуна.

Сьогодні Стандарти експлуатаційних характеристик двомоторних літаків збільшеної дальності (ETOPS) створили покоління більш ефективних двомоторних літаків, які теоретично можуть літати 180 хвилин на одному двигуні.

«Наша програма модернізації літаків і використання літаків 777 і 767 дає нам можливість змінити наші плани», — сказав пан Субраманіам. «І оскільки ми працюємо більш спільно, ми більше покладаємось на наземний транспорт, вимагаючи менших капіталовкладень, але дозволяє нам швидше переналаштувати нашу мережу. Це безпосередньо підтримує нашу мету значного покращення рентабельності інвестицій у найближчі роки».