Джерело: AdobeStack / Sashkin

Протокол кредитування Euler Finance на основі Ethereum став жертвою атаки флеш-позики, в результаті якої з проекту було викрадено цифрові активи на суму близько 200 мільйонів доларів.

Збитки сталися через шість транзакцій у dai (DAI), біткоїнах (WBTC), стейк-ефірі (sETH) і USDC, і були здійснені двома зловмисниками, відповідно криптоаналітичній компанії Meta Seluth.

Компанія стверджувала, що атака пов’язана з атакою дефляції місяць тому. Зловмисник використав багатоланцюговий міст для переказу коштів із BNB Smart Chain (BSC) до Ethereum і розпочав атаку сьогодні.

Euler Finance підтвердила атаку в останньому твіті. Представники проекту заявили, що вони співпрацюють з офіційними особами та нададуть більше деталей, щойно у них буде чітка картина того, що сталося.

«Ми знаємо, і наша команда наразі співпрацює з професіоналами з безпеки та правоохоронними органами», – сказав Euler Finance. сказав у твіті. «Ми опублікуємо додаткову інформацію, щойно її отримаємо».

Атака, оцінена приблизно в 196 мільйонів доларів, вже стала найбільшим зломом 2023 року.

Euler Finance, протокол кредитування, який дозволяє інвесторам позичати та позичати різноманітні криптоактиви, набуває все більшої популярності завдяки пропонуванню послуг ліквідних деривативів (LSD). LSD є відносно новим типом токенів, які дозволяють стейкерам збільшувати потенційний прибуток, розблоковуючи ліквідність для ставленої криптовалюти, такої як ефір.

DeFi залишається шаленим із хаками

Флеш-кредити дозволяють користувачам DeFi позичати мільйони доларів під нульову заставу. Це не криптомагія чи безкоштовні гроші: позику потрібно повернути до завершення транзакції, інакше смарт-контракт скасовує транзакцію – ніби позики ніколи не існувало. Вони є популярним способом для зловмисників отримати кошти для здійснення експлойтів у децентралізованих системах.

Буквально на початку цього року Platypus, ще один протокол DeFi, був уражений флеш-позикою, через що 8,5 мільйонів доларів. Однак за допомогою деяких мережевих детективів проекту вдалося вистежити хакера та навіть повернути частину коштів.

Нещодавній злом стався в той час, як криптовалюта все ще рясніє експлойтами та маніпуляціями. Як повідомляє промисловість втратили приблизно 4 мільярди доларів цифрових активів для злому, шахрайства, шахрайства та махінацій минулого року.

Серед різних форм незаконної діяльності хакери спричинили основну більшість втрат криптовалют у 2022 році. Якщо говорити точніше, хакери вкрали понад 3,7 мільярда доларів США, або понад 95% усієї криптовалюти, втраченої за рік. Шахрайство, шахрайство та шахрайство склали лише 4,4% від загальних збитків.