Джерело зображення: Коло

Емітент USDC Circle пообіцяв покрити будь-яку нестачу в резервах стейблкойна, якщо він не отримає всі 3,3 мільярда доларів, які зберігаються в банку Silicon Valley Bank, який зараз зруйнований.

У суботній публікації блогу Circle сказав що компанія готова покрити будь-який дефіцит резервів USDC, який матеріалізується внаслідок їх впливу на SVB, використовуючи корпоративні ресурси, які можуть навіть залучати зовнішній капітал.

Оголошення було зроблено після того, як стало відомо, що Circle зберігає 3,3 мільярда доларів США з 40 мільярдів доларів США на рахунку в банку Silicon Valley Bank.

У дописі в блозі компанія детально розповіла, що надіслала запити на банківський переказ у четвер, але вони не були виконані до кінця п’ятниці. «У нас є підстави вважати, що згідно з чинною політикою FDIC, перекази, ініційовані до того, як банк вступить в управління банком, інакше оброблялися б нормально», — додала компанія.

Іншими словами, Circle очікує, що FDIC, яка прийняла SVB у п’ятницю, дозволить проводити транзакції, які були ініційовані до поглинання агентством, у звичайному порядку.

Крім того, компанія зазначила, що операції з ліквідності USDC відновляться у звичайному режимі, коли банки відкриються в понеділок вранці в Сполучених Штатах. «На практиці наші команди добре підготовлені до роботи зі значними обсягами, засновані на сильній ліквідності та резервних активах, про які йдеться нижче».

Silicon Valley Bank, один із найпопулярніших кредиторів для стартапів у сфері технологій та розвитку Кремнієвої долини, банкрутував 10 березня. потрапляє в руки Федеральної корпорації страхування депозитів (FDIC). У п’ятницю федеральне агентство взяло під контроль банк і створило Національний банк страхування вкладів Санта-Клари, який тепер зберігає застраховані депозити SVB.

USDC продовжує залишатися сильним

Емітент USDC також запевнив користувачів, що стейблкоїн все ще в хорошому стані. Цитуючи ан аудит Deloitte, провідна аналітична та аудиторська компанія, Circle заявила, що зберігає 77% своїх резервів у казначейських векселях (Векселях) строком від чотирьох до 28 тижнів.

Ці ОВДП зберігаються в BNY Mellon і управляються BlackRock, найбільшою у світі компанією з управління активами. «Казначейські векселі США є найбільш ліквідними активами в світі і є прямими зобов’язаннями уряду США», – заявили в компанії.

Решта 23% ($9,7 млрд) резервів USDC знаходяться в готівці. Переважна більшість цієї суми, або 5,4 мільярда доларів, зберігається в BNY Mellon, одній із найбільших і найстабільніших фінансових установ у світі. Ще 1 мільярд доларів із резервів USDC зберігається в Customers Bank.

«USDC не має нульового впливу на Silvergate; ми перерахували обмежені резерви для підтримки розрахунків за транзакцією з USDC до закриття банку», — додала компанія.

Відповідно до аналізу Hal Press, засновника інвестиційної платформи цифрових активів North Rock Digital, очікується, що власники USDC зможуть перевести в готівку свої токени щонайменше за $0,93. «Загалом, навіть якщо ми припустимо, кожен окремий банк, у якому вони тримають готівку, збанкрутує та повертає в гіршому випадку 70% готівки через продаж активів USDC, як і раніше, коштуватиме 93 цента».

Тим часом USDC, який у суботу впав до історичного мінімуму близько $0,8774 на тлі зростаючої невизначеності, з тих пір скоротив деякі втрати. Наразі стейблкоїн торгується вище 0,95 долара США, збільшившись більш ніж на 4% за минулу добу.