Джерело: AdobeStock / JorgeEduardo

Троє американських сенаторів попросили Binance та її американського партнера Binance.US надати детальну інформацію про їхні бізнес-операції на тлі звинувачень у незаконних діях.

В лист У середу сенатори Елізабет Воррен (штат Массачусетс), Кріс Ван Холлен (штат Меріленд) і Роджер Маршалл (штат Канзас) попросили Binance «забезпечити прозорість щодо потенційно незаконної ділової практики», звинувативши біржу в «розсадник незаконної фінансової діяльності».

У листі, адресованому генеральному директору Binance Чанпену Чжао та генеральному директору Binance.US Брайану Шродеру, вимагалися докладні відомості про баланси компанії, внутрішні процедури, методи комплаєнсу та управління ризиками, а також будь-які повідомлення про ймовірні спроби CZ обмежити відповідність.

«Протягом років після заснування Binance компанія стикалася з дедалі більш тривожними звинуваченнями щодо законності її операцій», — йдеться в листі з посиланням на серію розслідувань Reuters та деяких інших повідомлень ЗМІ.

Сенатори додали, що біржа та пов’язані з нею організації «цілеспрямовано» ухилялися від регуляторів, сприяли передачі активів злочинцям і тим, хто ухилявся від санкцій, і приховували основну фінансову інформацію від своїх клієнтів і громадськості.

У листі також йдеться про катастрофічний крах FTX, колись третьої за величиною криптовалюти у світі, яка не вдалося в листопаді минулого року, заявивши, що це «підкреслило необхідність справжньої прозорості та підзвітності в криптоіндустрії».

У коментарі для CryptoNews.com представник Binance сказав, що «про нашу компанію було поширено багато дезінформації, зокрема в кількох статтях, які часто цитуються в листі, і ми з нетерпінням чекаємо виправлення запису в нашій офіційній відповіді».

Тим часом речник Binance.US сказав:

«Ми вітаємо співпрацю з політиками та з нетерпінням чекаємо відповіді на запити сенаторів. Ми впевнені в силі нашої діяльності, включаючи наші практики BSA/AML, ширші програми відповідності та політику підтримки резервів 1:1 і ніколи не торгуйте та не надавайте кошти клієнтів».

Розслідування Binance датується 2018 роком

У грудні минулого року Reuters повідомили що CZ може бути звинувачений у змові з відмиванням грошей та інших порушеннях у США. Згідно зі звітом, Binance перебуває під розслідуванням Міністерства юстиції з 2018 року. Розслідування, як повідомляється, зосереджено на змові з відмиванням грошей, неліцензійній передачі грошей і порушеннях кримінальних санкцій.

Агентство не вирішило, чи висувати звинувачення проти компанії чи окремих керівників. Повідомляється, що потенційна угода про визнання провини обговорювалася між представниками Міністерства юстиції та адвокатами Binance.

На початку цього року прокуратура США в Західному окрузі Вашингтона в Сіетлі надісланий повістки до суду інвестиційним компаніям, пов’язаним з Binance, з проханням поділитися записами свого спілкування з платформою.

А нещодавно у звіті стверджувалося, що минулого року Binance об’єднала кошти різних інвесторів у такий спосіб, який був «страшно» схожий на дії FTX. Згідно зі звітом, наприкінці минулого року Binance перемістила заставу на суму 1,8 мільярда доларів для підтримки стейблкоїнів своїх клієнтів, використавши активи для інших нерозкритих цілей.

Звіт надійшов після Binance зізнався Минулого місяця він зберігав заставу для своїх версій BNB Smart Chain і BNB Beacon Chain 94 криптоактивів у тому ж гаманці, що й кошти клієнтів. Змішування ускладнює клієнтам і дослідникам визначення того, чи має біржа достатньо активів для задоволення запитів на викуп 1:1.