© Adam121

ПРЕС-РЕЛІЗ

Брюссель, 21 березня 2023 р. – «Італійські судновласники знаходяться на передовій у кількох справах ЄС та міжнародних досьє, особливо щодо декарбонізації сектора; це чудово представлено нашою постійною та компетентною участю в основних робочих столах ЄС. Через наш офіс у Брюсселі ми постійно підтримуємо розвиток морських перевезень в Італії та інші критичні питання, такі як необхідність перегляду метрики CII (Індикатор інтенсивності вуглецю) IMO. Нещодавно Комісія ЄС продемонструвала свою готовність підтримати наш запит щодо CII IMO».

Про це заявив президент Assarmatori Стефано Мессіна наприкінці «дводенного» заходу, в якому брали участь топ-менеджмент Асоціації судновласників Італії в Брюсселі.

«Ми представляли роль Італії в цьому секторі, — додав Мессіна, — нагадуючи, що італійські судновласники є світовими лідерами у сфері ро-ро/пакс-парків, які з’єднують найбільше острівне співтовариство в Європі та ключових гравців у сфері послуг морських магістралей у Середземному морі. Це також причина, чому ми стурбовані новим CII IMO, показники якого необхідно терміново переглянути. Як це задумано сьогодні, це призводить до наслідків, протилежних ефектам захисту навколишнього середовища, покараючи саме італійські судна, які щодня забезпечують перехід з дороги в море. Стосовно пакету Fit for 55, і зокрема включення судноплавства в ETS, ми захистили кілька принципів, гарантованих Конституцією, таких як територіальна спадкоємність з островами, особливо з меншими, з необхідністю передбачити такий же відступ також для Сардинії та Сицилії, щоб запобігти різкому зростанню транспортних витрат. Це також важливо з огляду на фінальні переговори трилогу щодо морського регулювання FUEL EU, які відбудуться завтра в Брюсселі».

«Доходи ETS, отримані від морських послуг в італійських портах, повинні бути спрямовані на дослідження та розробку нових технологій для морського транспорту, таких як альтернативне паливо. Знову ж таки, ми повторили, що це паливо, на жаль, ще не доступне у великих масштабах без належної мережі розподілу та зберігання в портах», – підсумував Мессіна.

У перший день делегацію Ассарматорі зустрів Джованні Кремоніні, керівник сектору морської безпеки, політики безпеки та оборони Європейської служби зовнішніх дій (EEAS). Після цього відбулася зустріч у Постійному представництві Італії при Європейському Союзі щодо стратегічних переговорів щодо судноплавства. Увечері мала відбутися вечеря «Ассарматорі зустрічається з ЄС» за участю кількох членів Європейського парламенту, керівників вищої ланки з різних генеральних директоратів Комісії, провідних представників європейського морського та портового кластеру, таких як президент ESPO Зено Д’Агостіно та вищих керівників італійської політичної, інституційної, військової, дипломатичної та промислової системи в Брюсселі. Зі вступним словом виступив президент Assarmatori

Стефано Мессіна, Фотіні Іоанніду, заступник директора відділу водного транспорту та голова відділу морської безпеки (Європейська комісія, DG MOVE) та посол Стефано Верреккья, заступник постійного представника Італії в Європейському Союзі.

Крім того, члени правління Assarmatori провели зустріч з Вальтером Гетцем, керівником кабінету єврокомісара з питань транспорту Адіною Валеан, і Роксаною Лесовічі, членом кабінету, відповідальним за судноплавство. На завершення захід завершився робочим обідом у Європейському парламенті з кількома депутатами Європарламенту.