Джерело: AdobeStock / MarinadeArt

Authorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR), орган Центрального банку Франції, опублікував короткий підсумок публічних консультацій, які він проводив щодо децентралізованих фінансів (DeFi).

The документ опубліковано 12 жовтокреслює ключовий шлях до регулювання в секторі для вирішення ризикованих сфер, виділених зацікавленими сторонами в web3 у спробі змінити фінанси.

З метою вирішення сучасних проблем у web3 регулятор протягом двох місяців (квітень-травень) проводив публічні консультації, записуючи погляди та думки учасників ринку у Франції, Європі та інших континентах.

»Ці публічні консультації дозволили нам отримати глибше розуміння цієї екосистеми завдяки кількості, різноманітності та глибині отриманих внесків. Це робить регуляторні шляхи, окреслені ACPR, ще більш актуальними, і дасть нам можливість взяти участь у майбутніх регулятивних дискусіях на європейському рівні».

DeFi не такий децентралізований

Ключове відкриття, яке робить тіло, стосується кореня блокчейн механізми з органом, посилаючись на операційні ризики через високу концентрацію інфраструктури на постачальниках хмарних послуг, які відіграють центральну роль.

У ньому також робиться висновок, що частота централізованих компонентів більшості проектів DeFi робить їх деспосередкованими, а не децентралізованими.

«Подібним чином учасники консультації підкреслили структурну стійкість елементів централізації в тому, як працюють протоколи DeFi. Таким чином, ACPR вважає, що термін «непосередницьке» фінансування є більш доречним, ніж термін «децентралізоване» фінансування.”

Новий шлях до регулювання

Оскільки органи влади в усьому світі нарощують зусилля з регулювання простору, європейські регулятори розробили конкретні плани, щоб привести свої країни у відповідність до ринків криптовалютних активів (MiCA) нормативні акти.

Французька влада опублікувала низку вказівок щодо формування нормативних актів у ширшому секторі. Перше місце займає архітектура блокчейн, яка робить всю інфраструктуру проекту надійною, щоб уникнути неочікуваних збоїв.

По-друге, регулятор розробить правила для розгортання та роботи смарт-контрактів відповідно до MiCA та визначить шаблони управління платформою для захисту користувачів, які взаємодіють із продуктами DeFi.

Відповідно до релізу, більшість учасників висловили думку, що транзакції DeFi повинні залишатися в загальнодоступних блокчейнах, а не в дозволених блокчейнах, щоб зберегти їх прозорість і уникнути централізації.

Хоча публічні блокчейни є доцільними, вони хочуть, щоб регулятори проводили часті аудити в усіх мережах і операціях доступу, щоб посилити заходи безпеки.

Крім того, зацікавлені сторони погодилися, що смарт-контракти повинні бути сертифіковані, а також сприяти введенню правил для посередників і інтерфейсів користувачів.

12 жовтня Європейське управління цінних паперів і ринків (ESMA) оприлюднив свій аналіз про розвиток DeFi та можливі ризики, вихваляючи його покращення у сфері фінансів і закликаючи до ширшого регулювання.